Столичний адвокат підозрюється у незаконному заволодінні пенсійними і страховими виплатами, підробленні офіційних документів, а також завідомо неправдивому повідомленні суду про повноваження представляти іншу особу. Протягом 2021 року він, використовуючи завідомо підроблені довіреності від громадян, привласнив понад 360 тисяч гривень виплат для вимушених переселенців.
Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі Київської міської прокуратури.
“Досудовим розслідуванням встановлено, що чинний адвокат протягом 2021 року, використовуючи завідомо підроблені довіреності від громадян, вживав заходів для їх постановки на облік як внутрішньо переміщених осіб”, – йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.
Зазначається, що після цього підозрюваний відкривав на ім’я цих громадян рахунки в банківських установах.
“У подальшому на ці рахунки, органами Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду України нараховувалися страхові та пенсійні виплати, якими безпосередньо заволодівав сам адвокат”, – розповіли у Київській міській прокуратурі.
Разом з цим, такі довіреності адвокату вищевказані громадяни не надавали, оскільки лінію розмежування у цей час не перетинали і перебували на тимчасово окупованих територіях, а деякі з таких осіб – взагалі є померлими.
“Таким чином, адвокат заволодів грошовими коштами органів Фонду соціального страхування України та Пенсійного фонду України на загальну суму понад 367 тисяч гривень”, – повідомили у прокуратурі міста Києва.
Крім того, адвокатом при зверненні з позовними заявами до судів також використовувалися підроблені договори про надання правової допомоги, стороною яких були ті ж самі ніби-то внутрішньо переміщені особи.
“Наразі зловмиснику повідомлено про підозру та вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Встановлюються інші епізоди такої злочинної діяльності та можливі спільники”, – додали у пресслужбі Київської міської прокуратури.
За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру адвокату, викритому у незаконному заволодінні пенсійними і страховими виплатами, підробленні офіційних документів, а також завідомо неправдивому повідомленні суду про повноваження представляти іншу особу (ч. 3 ст. 190, ч. 2, 4 ст. 358, ч. 1 ст. 400-1 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.
Нагадаємо, на шахрайстві викрито керівника апарату Бориспільської районної військової адміністрації на Київщині. Посадовець запропонував працівникам СБУ 80 тисяч доларів США за ненакладення арешту на майно.
Читайте: Правоохоронці викрили на шахрайстві керівника апарату Бориспільської РВА на Київщині
Фото: Київська міська прокуратура