Постраждалих і переселенців всієї Київщини можна розселити в Києві у збудованих 120 ЖК, які сумарно мають 25 000 квартир вільних і придатних до заселення після ремонту. Будувати містечка-табори на 1 – 2 тисячі нещасних не можна, треба будувати капітальні модульні будинки з бомбосховищами.
Як стало відомо KВ, такий рецепт керівництву країни надав на своїй сторінці в Facebook екс-заступник головного архітектора Києва, член Української академії архітектури Віктор Глеба (на фото).
“Модульний будинок з бомбосховищем та відкритим суспільним простором може проектуватись на місці зруйнованих будівель, або поряд.
В тілі зруйнованих міст потрібно шукати здорову тканину і пришивати до неї імпланти на місці знищених елементів. Заживляти рани пошкодженої інфраструктури бажано з відрізанням архітектурної гангрени і протезуванням сучасними технодогічними конструктивними елементами”,- вважає Віктор Глеба.
Читайте: Досвід чорнобильського переселення: як правильно відбудувати Україну
По його словам, починати архітектурне проектування бажано після містобудівного аналізу території з визначенням % зруйнованих та пошкоджених об’єктів, актуалізації Генплану, розрахунків інженерної, соціальної, транспортної інфраструктури. Картографічні схеми Глеба та його команда збираються показати згодом.
“Постраждалих і переселенців всієї Київщини можна розселити в Києві у збудованих 120 ЖК, які сумарно мають 25 000 квартир вільних і придатних до заселення після ремонту. Потрібно лише мати бажання і читати Закони. Будувати містечка-табори на 1 – 2 тисячі нещасних не можна. Це психологічний розрив і руйнація соціальних зв’язків. Навіщо заганяти в гетто тимчасових споруд-кіосків тих людей, які звикли мати капітальне житло…”,- зазначив архитектор.
Нагадаємо, Глеба в середині березня заявив, що наші архитекторы здатні та готові виконати Указ Президента Володимира Зеленського по написанню Програми відбудови України, національного відродження територій та відновлення населених пунктів – “Український ренесанс”.
Читайте: Архітектори здатні та готові розробити програму відновлення населених пунктів України
Фото: Facebook Віктора Глеби