Коронавірус на Київщині: щоденний показник захворілих подвоївся порівняно з березнем

Коронавірус на Київщині: щоденний показник захворілих подвоївся порівняно з березнем

Київська область услід за Києвом почала встановлювати невтішні антирекорди з ковіду. Збільшилась кількість інфікованих та померлих, частина районів віднесена до “помаранчевої” зони ризику, яка за прогнозами буде лише зростати. Напередодні 1 вересня школи змушені вдаватися до посилених заходів безпеки. Потребує уваги і старт опалювального сезону: свою роботу повністю припинила Білоцерківська ТЕЦ.

Про це KV стало відомо за результатами онлайн-брифінгу голови КОДА Василя Володіна.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Карантин

Адаптивний карантин в області продовжено через зростання кількості захворілих. Щоденний показник інфікованості – більше 90 осіб, що в 2 рази перевищує показники березня-квітня. 

За добу від хвороби померло 6 мешканців Київщини: 53-річний чоловік та 64-річна жінка з Білої Церкви, 71-річна жителька села Циблі Переяславського району, 54-річна жінка з Баришівки та 84-річна жителька села Загальці Бородянського району. Це теж антирекорд. 

“Висловлюю свої співчуття близьким померлих. Хоча ці люди були похилого віку, хвороба може торкнутися кожного. Справжня боротьба за життя та здоров’я людей попереду”, – зазначив Володін.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Частина області занесена до помаранчевої зони, частина – у жовтій. Всього з початку пандемії кількість хворих на коронавірус становить 5304 особи, одужало 3505 людей, померло 91. Медичне спостереження встановлене за 15 248 контактними особами.

“Вже зараз очевидно, що помаранчева зона буде поширюватися: ми бачимо показники і, швидше за все, нам знову доведеться приймати жорстке, складне рішення”, – сказав Володін.

Готовність медзакладів

Медичні заклади І та ІІ хвилі готові приймати пацієнтів із COVID-19. В закладах І хвилі перепрофільовано 825 ліжок, з них 135 – дитячі. Для них є 101 апарат штучної вентиляції легень. Кисень підведений до 323 ліжок. У закладах охорони здоров’я ІІ хвилі перепрофільовано 95 ліжок, в наявності 35 апаратів ШВЛ, кисень підведений до 32 ліжок. 

Завантаженість – 269 пацієнтів, з них 176 із підтвердженим діагнозом, ще 93 очікують результату. 

Школи 

“Влада заздалегідь вжила заходів, аби мінімізувати ризик захворювання серед дітей та педагогічних працівників під час навчального процесу. Органи державної влади та місцевого самоврядування виділили кошти на закупівлю засобів індивідуального захисту для працівників та учнів. З педагогами та техпрацівниками проведені відповідні інструктажі, розроблені інструкції, оформлено інформаційні стенди щодо безпечного поводження учнів в умовах карантину. Розроблені графіки переміщень. За сприятливих погодних умов більшість уроків буде проводитися на свіжому повітрі”, – розповідає Володін. 

За його словами, станом на 26 серпня загальний відсоток забезпеченості закладів загальної середньої освіти засобами індивідуального захисту та дезінфекції становить 93%.

Як повідомлялося раніше, Київська ОДА 24 серпня 2020 року встановила для Києво-Святошинського району Київської області “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. “Жовтий” рівень встановлено в містах Бориспіль, Бровари, Буча, Переяслав, Фастів та у Бориспільському, Васильківському, Макарівському, Фастівському районах. Рішення про це було прийняте 21 серпня на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Василя Володіна.

Зокрема, Києво-Святошинський район налічує 39 шкіл, для яких районне управління освіти закупило ЗІЗ на 200 тис. гривень, покривши потребу на три тижні. Допомогу також надають голови сільських, міських рад, керівники підприємств. Заключено договори з постачальниками на 2,5 млн гривень. Наразі тривають закупівлі 80 термометрів, електросушарок, паперових рушників, контейнерів для використаних масок та щипців, дезінфікуючих засобів. 

“Тож усі вимоги для безпеки будуть беззаперечно дотримані”, – підкреслив Володін. 

Навчальний процес

Відповідно до рекомендації головного санітарного лікаря та комісії ТЕБ та НС Київської області вжито заходів щодо забезпечення безпечних умов перебування здобувачів освіти у школах. У кожному закладі буде проводитися моніторинг стану здоров’я учнів і працівників закладу шляхом термометрії. Впровадять опитування учнів про їхнє самопочуття та регулярні комунікації з батьками. У закладах освіти в обов’язковому порядку після кожного уроку передбачена санація рук. Її контролюватимуть педагогічні та технічні працівники – вчителі, вихователі, медики. Графік освітнього процесу зміститься в часовому режимі. Працю будуть оплачувати відповідно до педагогічного навантаження. 

Опалювальний сезон

В розпалі підготовка до опалювального сезону. Складна ситуація з його початком у місті Біла Церква. ПрАТ “Білоцерківська теплоелектроцентраль” вперше повністю припинило виробництво електричної та теплової енергії. Якщо роботу не буде відновлено, є ризик, що цієї зими без тепла можуть залишитись 60 тисяч людей (майже чверть міста). Причина зупинки роботи – багатомільйонна заборгованість самого підприємства, а також великі кошти, які завинили ТЕЦ за спожите. 

Виходом може стати внесення змін до постанови Кабінету Міністрів, яка регулює умови постачання природного газу. 

“Зокрема, розділити відповідальність в частині оплати за газ, використаний для виробництва електрики та виробництво тепла. Це надасть можливість Білоцерківській ТЕЦ мати ліміт газу, що гарантуватиме стабільний опалювальний сезон для населення. Люди не мають бути заручниками у фінансових суперечках підприємств і опалювальний сезон в Київській області має початися вчасно”, – зазначив Василь Володін.

“Велике будівництво”

24 серпня Василь Володін проінспектував готовність двох навчальних закладів – школи №1 у місті Українка та гімназії у місті Буча. В Українці лишилося відпрацювати низку зауважень від Державної служби з надзвичайних ситуацій, хоча переважна їх більшість підрядником вже усунена. Інші зауваження будуть виправлені до 28 серпня. 

“Жодну школу ми не відкриємо, якщо не буде дотримана безпека під час навчального процесу. Маємо зробити все, аби учні не лише мали змогу вчитися у красивій модерній школі, але й обов’язково – безпечній”, – каже Володін.

Всього в рамках національної програми “Велике будівництво” у Київській області передбачена реалізація 20 об’єктів – 7 шкіл, 8 садочків, 5 стадіонів на загальну суму майже 320 млн гривень. За тиждень ступінь будівельної готовності зросла на 3% – до 69. Загальноосвітні навчальні заклади з 69 до 75%, дошкільні навчальні заклади – до 76%, стадіони – до 57%. 

Призначення голів РДА

На минулому тижні було призначено двох голів РДА – у Білоцерківському та Миронівському районі. За словами Володіна, наявність діючих очільників є запорукою неухильного виконання завдань, які ставить керівництво держави. Насамперед це забезпечення законності на місцях, впровадження програм Президента, дотримання Конституції, рішень Кабінету Міністрів та розвиток територій. Саме нові очільники РДА мають створити такі умови, за яких райдержадміністрація, райрада, депутатський корпус і усі служби на місцях спільно працюватимуть на єдиний результат.

Читайте: Зеленский назначил глав Белоцерковской и Мироновской РГА

Фото: колаж KV

КиевVласть

Автор:
Вікторія Білоус, Владислав Григор’єв
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4