Прийняті напередодні Верховною Радою і Президентом Володимиром Зеленським рішення дозволять раз і назавжди вирішити проблему з перевантаженим транспортом, який довгий час руйнував дороги України.
Про це KV дізналася з допису голови Інституту публічної політики та консалтингу Сергія Бикова на сторінці в соцмережі Facebook.
Йдеться про закон про автоматичну фіксацію порушень габаритно-вагових параметрів, який Зеленський підписав 28 червня, і про законопроєкт “Про внесення змін до Кодексу України про адмінправопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”, який парламент ухвалив у другому читанні 29 червня.
“Таким чином на українських дорогах вперше з часів Незалежності почнеться автоматична фіксація і нарахування штрафів за перевантажені вантажівки”, – розповів Сергій Биков.
Експерт наголошує, що за порушення передбачені такі штрафи:
- за перевезення вантажів без необхідних документів – 17 000 грн, для міжнародних перевезень – 34 000 грн;
- за перевищення габаритно-вагових нормативів – штраф від 8 500 грн до 51 000 грн;
- за відмову від габаритно-вагового контролю або відмова від зупинки на вимогу – 51 000 грн.
“Рішення назріло давно. Зі стартом в 2020 році програми президента Зеленського “Велике будівництво” держава вкладає величезні кошти платників податків в розвиток українських доріг. Це обличчя нашої країни, безпека для людей і шлях для інвестицій. Розбивати це обличчя хамством перевізників – просто нечесно щодо 40 мільйонів українців”, – зазначив експерт.
Биков нагадав, що зі стартом президентської програми також почалася установка систем “Зважування в русі” – WIM.
“З WIMом не домовишся, йому на лапу не покладеш, проїхав по трасі перевантаженим – автоматично чекай штрафу з декількома нулями. За останні півтора року на дорогах встановлено 48 майданчиків Weigh-in-Motion, далі буде ще”, – наголосив він.
Експерт також додав, що таким чином “Велике будівництво” стало підставою для цілої низки змін. “Тому що хороші дороги – це не просто рівний асфальт. Це показник поваги до законів і до людей, які живуть в цій країні”, – констатував Биков.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в 2021 році в рамках “Великого будівництва” в Україні буде побудовано і відремонтовано 6500 км доріг і 150 мостів.
Читайте: “Велике будівництво” місцевої дороги на Київщині коштуватиме 126 млн гривень
Фото: з відкритих джерел.