Експертна комісія Мінкульту погодила знесення пам’ятників Ватутіну і Чкалову в Києві

Експертна комісія Мінкульту погодила знесення пам’ятників Ватутіну і Чкалову в Києві

Наприкінці 2022 року міністерська комісія розглянула подання київської міської влади щодо зняття статусу об’єктів культурної спадщини з пам’ятників радянському воєначальнику Миколі Ватутіну та льотчику-випробувачу Валерію Чкалову, що необхідно для їхнього законного демонтажу. Вчора, 6 лютого, відповідний наказ Мінкульту з’явився.

Про це, як стало відомо KВ, у своєму дописі на Facebook повідомив депутат Київради Дмитро Білоцерківець (фракція УДАР)

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Нарешті Мінкульт дав погодження на демонтаж пам’яток Ватутіна та Чкалова у Києві… все буде!”, написав Білоцерківець.

За його словами, невирішеним поки лишається питання демонтажу столичних пам’ятників Пушкіну і Щорсу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Пушкін, за словами Білоцерківця, має статус пам’ятки національного значення, але Мінкульт обіцяє розглянути питання його зносу вже на найближчій своїй комісії.

“Мінкульт обіцяє розглянути подання на наступній комісії – він теж пам‘ятка нацзначення. Без погодження мінкульту демонтаж неможливо зробити”, – написав депутат в коментарях.

Щодо Щорса, то відомство Олександра Ткаченка вимагає від влади столиці погодити із ним офіційний проєкт демонтажу пам’ятника.

Як писала KВ, пам’ятник Щорсу  розташований на перетині бульвара Тараса Шевченка та вулиці Симона Петлюри. Кінна статуя Миколи Щорса висотою 13,8 м встановлена ​​на гранітному постаменті висотою 6,5 м. У червні 2022 року міністерство культури та інформаційної політики прийняло рішення про зняття з державного обліку пам’ятників діячам радянської доби. Водночас залишаються на своїх місцях пам’ятники Щорсу на бульварі Шевченка  та Ватутіну у Маріїнському парку.

Читайте: У Києві перенесуть або демонтують 32 монументи радянським діячам

Як інформувала KВ, суперечки навколо пам’ятнику Щорсу не втихають багато років. Ще в березні 2016 року на сайті електронних петицій Київради була зареєстрована петиція в якій пам’ятник просили не носити без громадських слухань. У ще одній петиції кияни пропонували замінити Щорса на пам’ятник Петлюрі чи Скоропадському. Пізніше в ще одній петиції пропонувалося замінити пам’ятник Щорсу на пам’ятник Нестору Махно.

Читайте: Влада Києва ініціює переміщення пам’ятників радянської епохи до спеціально визначених місць зберігання

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4