Хімічна зброя на фронті: росармія попри конвенції застосувала її вже 13 тисяч разів

Хімічна зброя на фронті: росармія попри конвенції застосувала її вже 13 тисяч разів

Понад 13 тисяч випадків застосування небезпечних хімічних речовин зафіксовано від початку повномасштабної агресії рф проти Сил оборони України. На російсько-українській війні росармія системно застосовує небезпечні хімічні речовини подразнювальної дії поряд із традиційними засобами вогневого ураження. Лише у березні 2026 року зафіксовано близько 400 таких випадків.

Про це КВ дізналася з повідомлення Генштабу ЗСУ.

“Противник використовує газові гранати типу К-51 та РГ-Во, а також саморобні контейнери, споряджені речовинами CS і CN. Основний спосіб доставки — скиди з безпілотних літальних апаратів. Найчастіше такі засоби застосовуються по позиціях Сил оборони України з метою змусити особовий склад залишити укриття та отримати тактичну перевагу на напрямках зосередження основних зусиль”, – кажуть у Генштабі та вказують, що підрозділи радіаційного, хімічного, біологічного захисту Сил підтримки ЗС України здійснюють фіксацію застосувань небезпечних хімічних речовин, а відібрані проби передаються для криміналістичних досліджень. 

Як повідомляється, найбільша інтенсивність застосування була зафіксована у квітні 2025 року — 894 випадки.

Відповідно до Конвенції про заборону хімічної зброї, використання таких речовин як засобу ведення війни є забороненим: “Речовини CS і CN у мирний час можуть використовуватись правоохоронними органами виключно для контролю масових заворушень за суворих обмежень, однак їх застосування у бойових умовах є незаконним. Попри те, що ці речовини не належать до бойових отруйних речовин смертельної дії, вони становлять небезпеку: викликають сильне подразнення очей і дихальних шляхів, сльозотечу, кашель, задуху, дезорієнтацію та тимчасову втрату боєздатності. У окремих випадках симптоматика може свідчити про застосування інших хімічних подразників або сумішей невстановленого складу”.

“Аналіз динаміки свідчить про зростання інтенсивності застосування таких речовин у весняно-літній період. У 2024 році пік припав на травень і червень (понад 700 та 600 випадків відповідно), у 2025 році — на травень і червень (понад 800 та 700). З урахуванням цієї тенденції прогнозується подальше збільшення кількості таких атак”, – резюмують в ЗСУ.

Читайте: За січень зафіксовано 224 випадки застосування ворогом небезпечних хімічних речовин – Генштаб

Фото: Відділ комунікацій командування Сил підтримки ЗСУ

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Фонтан на місці Леніна в середмісті Києва встановлюватиме компанія одеського депутата Шумахера
Фонтан на місці Леніна в середмісті Києва встановлюватиме компанія одеського депутата Шумахера
09:00 Вже до вересня цього року на перетині бульвару Тараса Шевченка з Хрещатиком, на місці пам’ятника Леніну, встановлять фонтан та облаштують безбарʼєрний простір. Вартість…
Реабілітаційний центр чи житлова висотка: в судах вирішують долю зеленої зони біля “Київської фортеці”
Реабілітаційний центр чи житлова висотка: в судах вирішують долю зеленої зони біля “Київської фортеці”
09:00 У столиці продовжуються пертипетії навколо запланованої забудови території на вул. Ігоря Брановицького, 7-А. Наразі ФОП Олена Седих намагається в судовому порядку скасувати два…
Хрещатик під час війни: у скільки обійшовся ремонт головної вулиці країни з початку повномасштабки
Хрещатик під час війни: у скільки обійшовся ремонт головної вулиці країни з початку повномасштабки
09:00 Час від часу на столичному Хрещатику можна помітити ремонтну техніку, яка ліквідовує ями та інші локальні дефекти покриття. На цьому тлі регулярно лунають…