Кабмін зобов`язав держслужбовців використовувати поняття “румунська мова” замість “молдовська мова”

Кабмін зобов`язав держслужбовців використовувати поняття “румунська мова” замість “молдовська мова”

Кабінет міністрів ухвалив рішення стосовно використання в Україні поняття “румунська мова” замість поняття “молдовська мова”. Раніше прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку висловив роздратування після того, як дізнався, що в Україні, попри попередні домовленості, продовжують друкувати підручники з використанням терміну “молдовська мова”.

Про це KВ стало відомо з повідомлення на Урядовому порталі. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Урядом України ухвалено рішення стосовно використання в Україні поняття “румунська мова” замість поняття “молдовська мова”. Наразі триває робота щодо приведення у відповідність до цього рішення діючого законодавства України, що включає багато внутрішніх нормативно-правових актів”, – йдеться в повідомленні. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В Кабміні додають, що всі подальші акти Уряду будуть прийматися з урахуванням домовленостей. А всі державні службовці, які допускатимуть порушення рішення Уряду, будуть нести дисциплінарну відповідальність. 

Зазначимо, румунські ЗМІ звернули увагу на те, що українське державне видавництво “Світ” готує підручники “Молдовська мова” та “Молдовська та світова література” – обидва для учнів 5-х класів на Одещині.

Прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку висловив роздратування цим фактом, нагадавши про обіцянку Уряду України відмовитися від фрази “молдовська мова” і визнати румунську мову єдиною мовою, якою розмовляє румунська меншина в Україні.

Натомість в Кабміні наголошують, що надруковані підручники, стосуються примірників, затверджених до друку у травні цього року. 

“Основний тираж цих підручників був надрукований ще влітку, до прийняття рішення щодо невикористання поняття “молдовська мова”. Сьогодні Міністерство освіти і науки України зупинило будь-який додатковий друк цих підручників. А також розробляє механізм заміни раніше надрукованих примірників підручниками румунською мовою”, – додали в Уряді. 

Нагадаємо, до кінця першої декади грудня 2023 року вітчизняні публічні бібліотеки поповнять 129 тисяч примірників нових надрукованих за майже 34 млн бюджетних гривень книжок. В переліку з 133-х найменувань книжки про війну, історію, мову, традиції, художня література. Видавці та експерти видавничого ринку, з якими поспілкувалася КиївВлада, ефективність такого вкладення бюджетних коштів вважають низькою, бо переконані, що послугами бібліотек зараз мало хто користується. Проте вважають, що друкувати книжки варто, попит на них є, і з часом буде тільки збільшуватися.

Читайте: Майже 34 мільйони на книжки: які твори під час війни видають державним коштом  

Фото: відкриті джерела 

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Banner
QlU7mDx4