Київрада збільшила розмір “депутатських фондів” у поточному році на 60 млн гривень

Київрада збільшила розмір “депутатських фондів” у поточному році на 60 млн гривень

Столична міськрада збільшила обсяги фінансування Програми вирішення депутатами соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців у 2022 році. Згідно з прийнятим рішенням, народні обранці зможуть додатково витратити 60 млн гривень на соціальний захист та соціальне забезпечення різних категорій осіб без погодження з Київрадою. При цьому, у столичному муніципалітеті вже попередньо обговорюється можливість збільшення кошторису цієї програми і в наступному році.

Як стало відомо KВ, під час учорашнього пленарного засідання столичної міськради було погоджено внесення змін до Програми вирішення депутатами Київради соціально-економічних проблем, виконання передвиборних програм та доручень виборців на 2021 – 2025 роки.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відповідний проєкт рішення №08/231-1340/ПР від 28 вересня 2022 року у сесійній залі підтримали 79 народних обранців. Суб’єктом подачі цього документу виступила комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно з прийняття рішенням, столична міськрада збільшила заплановані об’єми фінансування цієї програми на 2022 рік на 60 млн гривень – з 217,5 млн гривень до 277,5 млн гривень (відповідно – загальний кошторис програми було збільшено з 1 млрд гривень до 1,1 млрд гривень). Ці грошові кошти планується направити на заходи у сфері соціального захисту та соціального забезпечення окремих категорій осіб. Головним аргументом для збільшення кошторису програми вказано те, що в умовах воєнного стану багато людей втратили роботу, не мають заощаджень тощо.

Примітно, що у підтриманому Київраді проєкті рішення не вказано, про які заходи та про які категорії йде мова. Але, зважаючи на вимоги програми, ймовірно, ці фінансові ресурси будуть витрачені у тому числі на виплату депутатами матеріальної допомоги пенсіонерам, особам з інвалідністю, одиноким матерям, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) тощо.

Зазначимо, 28 вересня поточного року бюджетна комісія Київради надала доручення секретаріату столичної міськради і Київській міськдержадміністрації (КМДА) опрацювати можливість збільшення обсягу бюджетних призначень на фінансування заходів цієї програми у наступному 2023 році. Попередньо мова йде про виділення додаткових 600 млн гривень. 

Програма вирішення депутатами міськради соціально-економічних проблем, виконання передвиборчих програм та доручень виборців на 2021-2025 роки була затверджена рішенням Київради №10/10 від 14 грудня 2020 року.

Відповідно до цієї програми кожен із 120 депутатів Київради зможе протягом найближчих 5 років на свій розсуд розпоряджатися 1 млн гривень на рік. Тоді було вирішено, що загальний обсяг т.зв. “депутатських фондів” (формуються за рахунок коштів столичного бюджету. – KВ) на п’ять років складе біля 1 млрд гривень, що майже вдвічі більше, ніж у попередню каденцію. При ухваленні цього рішення міськрада визначила, що кошти із цих фондів депутати можуть витрачати на благоустрій, покращення матеріально-технічної бази бюджетних установ, надання матеріальної допомоги різним категоріям громадян тощо.

Читайте: Миллиард для “хороших ребят”: Киевсовет определился с депутатскими фондами


При цьому, столичний муніципалітет вже неодноразово змінював перелік напрямків, на які народні обранці можуть направляти кошти із “депутатських фондів”. Наприклад, у вересні 2021 року Київрада дозволила депутатам виплачувати з цих коштів матеріальну допомогу ВПО. 

Проте в березні 2022 року, вже після початку активної фази війни в Україні, міськрада повністю змінила список потенційних отримувачів, у якому увага була зосереджена на військовослужбовцях і в якому про ВПО вже мови не було. Але вже у серпні поточного року Київрада “повернула” ВПО до переліку осіб, які можуть отримувати допомогу з міського бюджету через депутатів муніципалітету.

Читайте: Київрада дозволила депутатам виплачувати матеріальну допомогу внутрішньо переміщеним особам


Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Від окупації до сталого розвитку: як перепелина ферма “Чарівний птах” на Київщині долає наслідки війни та розвиває екологічний агросектор
Від окупації до сталого розвитку: як перепелина ферма “Чарівний птах” на Київщині долає наслідки війни та розвиває екологічний агросектор
17:30 Після деокупації Баришівської громади на Київщині перепелина ферма ТМ “Чарівний птах” стала прикладом стійкості українських  виробників, які, попри значні руйнування, відновлюють своє виробництво,…
Зменшення “цивільних” витрат: Київрада вчергове відкоригувала бюджет і програму соцекономрозвитку на 2024 рік
Зменшення “цивільних” витрат: Київрада вчергове відкоригувала бюджет і програму соцекономрозвитку на 2024 рік
15:00 Київрада вчергове внесла зміни до бюджету міста-2024, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР) у розрізі видатків на 2024 рік. Таким…
Гінзбург - на вихід: очільники КМДА шукають заміну керівниці Департаменту охорони здоров’я
Гінзбург – на вихід: очільники КМДА шукають заміну керівниці Департаменту охорони здоров’я
09:00 Валентині Гінзбург, яка з вересня 2017 року очолює Департамент охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації (КМДА), міське керівництво майже рік шукає заміну. Можливо, найближчим часом…
Banner
QlU7mDx4