Працівники Київської митниці вилучили з трьох міжнародних поштових відправлень стародавню зброю – кам’яний ніж часів ранньої бронзи, кіммерійський та ранньоскіфські наконечники стріл, бойову сокиру часів Київської Русі. Посилки намагався відправити за кордон житель Вінниччини.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської митниці.
“Київські митники вилучили з трьох міжнародних поштових відправлень стародавню зброю – кам’яний ніж часів ранньої бронзи, кіммерійський та ранньоскіфські наконечники стріл, бойову сокиру часів Київської Русі. Вік старожитностей, які визнано культурною та історичною цінністю, вражаючий – від ІІI тис. до н.е. до XII ст. н.е”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що 52 металевих предмети, що мали явні ознаки старовини, митники виявили під час митного контролю, які прямували з України за кордон. Усі знахідки київські митники направили до профільних музеїв для проведення експертизи на предмет культурної цінності.
“Як виявилося, всі предмети автентичні і мають археологічне походження. Кам’яний предмет з ознаками старовини відправляли з Київщини до США. Експерти визнали його вістрям, поширеним на території України за доби ранньої чи середньої бронзи (ІІІ-початок ІІ тисячоліття до н.е.). Давні люди могли їх використовувати як ножі або кинджали, так і наконечники списів. Визнано культурною цінністю”, – повідомляють в митниці.
В митницi зазначають, що 50 бронзових наконечників, що прямували до Румунії, експерти визнали метальною холодною зброєю бойового та мисливського призначення. Найстарший з наконечників – кіммерійський, “новочеркаського” типу, віднесено до VIII – середини VII століття до н.е. До раннього скіфського часу віднесено два наконечники з посиленими головками. Решта скіфських наконечників – трохи “молодші”: VI-IV ст. до н.е. Всі вони визнані культурною та історичною цінністю.
“Як бойову бородоподібну сокиру із кричного заліза експерти ідентифікували металевий предмет, виявлений митниками під час митного контролю міжнародного відправлення, яке прямувало до Швеції. Викували сокиру в Київській Русі у Х-ХІІ ст. Ця холодна зброя має культурну та історичну цінність”, – додають митники.
Повідомляється, що обидві посилки – з наконечниками та сокирою – відправляв за кордон один і той самий порушник митних правил з Вінничини.
Київська митниця нагадує, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України. Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було. Культурні та історичні цінності, що пересилалися з порушенням митних правил, вилучено.
Нагадаємо, київські митники упередили пересилання у міжнародних поштових відправленнях шести державних нагород СРСР. До Франції, зокрема, намагались відправити ордени, що належали одному з організаторів червоного терору в Україні Євдокімову. Загальну вартість радянських відзнак експерти оцінили в 1,4 млн гривень. Пересилання нагород у міжнародних поштових відправленнях не передбачено, ордени митниками було вилучено.
Читайте: Київські митники вилучили з посилки до Франції радянські ордени вартістю в 1,4 млн гривень (фото)
Фото: Київська митниця