“Київський річковий порт” Бродського та Шуфрича знову претендує на Ново-Українське родовище піску в Київській області

“Київський річковий порт” Бродського та Шуфрича знову претендує на Ново-Українське родовище піску в Київській області

Приватне акціонерне товариство (ПрАТ) “Київський річковий порт” подало заявку на отримання спецдозволу на видобуток піску на Ново-Українському родовищі, яке розташовано біля міста Українка (Обухівський район, Київська обл.). Якщо до 30 червня більше не буде заявок, “Київський річковий порт” без аукціону отримає право на видобуток піску в Дніпрі за 19,224 млн гривень. Обсяг родовища – 80 млн кубометрів піску для будівельних сумішей. Фактичними власниками “Київського річкового порту” є родина Бродських (Михайло Бродський на фото ліворуч) та народний депутат Нестор Шуфрич (на фото праворуч), якого було обрано до Верховної Ради (ВР) від проросійської “Опозиційної платформи – За життя” (зараз перейменувалась в парламенті на депутатську групу “Платформа за життя та мир”).

Про це KВ стало відомо з публікації на порталі Nadra.info та відкритих джерел.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Своїм наказом  №170 від 1 червня  2022 року Державна служба геології та надр України оголосила перелік з 11 ділянок надр місцевого значення, спеціальні дозволи на користування якими пропонується надати у користування. Найдорожчий спецдозвіл на Ново-Українське родовище піску поруч з містом Українка (Обухівський район, Київська обл.) – 19 млн 224 тис. 15 гривен та 26 коп. 

“Київський річковий порт” Бродського та Шуфрича знову претендує на Ново-Українське родовище піску в Київській області

Наразі заявку на спецдозвіл на Ново-Українське родовище піску, яке оцінюється фахівцями в об’ємі 80 млн кубометрів піску для будівельних сумішей, подала лише одна юридична особа – ПрАТ “Київський річковий порт” (*), яке належить: київському підприємцю Михайлу Бродському, його дружині Світлані та їхньому сину Ростиславу; Ірині Коваленко; В`ячеславу Русанову; Лесі Гасич.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За даними аналітичної системи Youcontrol, понад 47,5% ПрАТ “Київський річковий порт” належать народному депутату від проросійської “ОПЗЖ” (в квітні в ВР перейменована на депутатську групу “Платформа за життя та мир”) Нестору Шуфричу. Варто нагадати, що в політику Шуфрич прийшов як член СДПУ(о) та “людина Віктора Медведчука”.

Зокрема, до т.зв. “групи Нестора Шуфрича” відносяться:

  • ТОВ “Сант Гален Холдинг” (**), власником та керівником якого є Ірина Коваленко – 25% в ПрАТ “Київський річковий порт”;

  • ТОВ “Сучасне партнерство” (***), власником та керівником якого є В`ячеслав Русанов – 22,5109% в ПрАТ “Київський річковий порт”.

В публікації Nadra.info зазначається, що попереднім спецдозволом на видобуток піску на Ново-Українському родовищі також володіло ПрАТ “Київський річковий порт”. “Право користування надрами було предметом тривалих судових суперечок і зрештою в грудні 2021 року Київський річковий порт відмовився від спецдозволу. Але одразу подав нову заявку на отримання спецдозволу, без аукціону”, – сказано в публікації.

Читайте: Бродский и Шуфрич переоформляют песочный бизнес возле Украинки

Якщо більше ніхто не подасть заявку на видобуток піску на Ново-Українському родовищі, спецдозвіл купить компанія Бродських та Нестора Шуфрича – відповідно до постанови Кабінету Міністрів №615 від 30 травня 2011 року.

Нагадаємо, восени 2021 року Михайло Бродський та Нестор Шуфрич здали в оренду на 10 років будівлю Річкового вокзалу на київському Подолі. Орендарем є ТОВ “Вищий учбовий заклад “Американ Юніверсіті Київ”, кінцевим бенефіціаром якого є співвласник торговельної мережі “АТБ” Геннадій Буткевич. Наразі реконструкція будівлі неможлива – через незакінчену другу чергу будівництва на Поштовій площі. З весни 2019 року до початку повномасштабного нападу росії на Україну в Річковому вокзалі функціонував арт-простір.

Також нагадаємо, що в травні ц.р. СБУ ліквідувала схему з продажу бронежилетів в мережі будівельних гіпермаркетів “Епіцентр” (власники: Олександр Герега, народний депутат ВР з 2012 року, в 2012-2014 рр був членом фракції Партії регіонів; . Галина Герега в 2011-2014 рр була секретарем Київської міської ради, після відставки Леоніда Черновецького з посади мера столиці виконувала обов`язки столичного міського голови). Попередньо з`ясувалось, що бронежилети, які волонтери безоплатно передавали в Черкаську військову адміністрацію для потреб захисників України, через ТОВ “Група Венето” (власники – Михайло та Свтлана Бродські) надходила для продажу в гіпермаркети “Епіцентр”. Наразі слідство ще триває.

Читайте: СБУ ліквідувала схему розкрадання 1 тис. бронежилетів, виготовлених волонтерами на потреби ЗСУ

Головою Державної служби геології та надр України є Роман Опімах.

* ПрАТ “Київський річковий порт” (код ЄДРПОУ: 03150071)

** ТОВ “Сант Гален Холдинг” (код ЄДРПОУ: 39070871)

*** ТОВ “Сучасне партнерство” (код ЄДРПОУ: 39252609)

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Автор:
Антон Подлуцький
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4