Колаборанти Стремоусова намагались створити паралельні органи влади на Київщині

Колаборанти Стремоусова намагались створити паралельні органи влади на Київщині

Люди Кирила Стремоусова, який зараз очолює незаконне зібрання псевдооргану влади у Херсоні, намагались створити дещо подібне й на Київщині – зокрема, у селі Степанівка колаборанти звозили своїх людей, викупали землю й нерухомість, а потім, оголосивши громадські збори, вирішили створити власний орган влади. 

Про це заявив голова земельної комісії Іванківської селищної ради Олег Береговий у своєму відеозверненні у Facebook.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Поплічники колаборанта Кирила Стремоусова, який кликав сюди “русский мир”, а саме журналіст “Таврія – ньюс” Микола Легкий разом із групою осіб з’явився на Іванківщині незадовго до російського вторгнення. За свідченнями місцевих, лунала риторика що “я не громадянин України, я громадянин СРСР”, “скоро у нас буду своя влада та своя міліція”, “я вільна людина” та інше”, – розповів Олег Береговий.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як повідомляється, ще до повномасштабного вторгнення рф на територію України у селі Степанівка Київської області почали з’являтись особи, що масово скуповували землю та заселяли там своїх “побратимів”. Серед односільчан почала лунати проросійська риторика. Але, за словами Берегового, деякі з цих земельних ділянок були придбані за підробленими договорами, які власники угідь навіть ніколи не бачили. За цим фактом було відкрито кримінальне провадження, і земельною комісією було прийнято рішення не підписувати договори про передачу землі до виявлення обставин. 

“Коли я, як голова земельної комісії, дізнався про ці факти, а також про кримінальні справи які заведені по цим людям – по деяким заявам виділення земель, виявилось, що власники земель ці документи не писали. На засіданні комісії ми прийняли рішення, що якщо є кримінальна справа, ми не будемо давати далі ніяких рішень, поки не буду зрозуміло, чи було правопорушення”, – зазначив Береговий 

Натомість, один із поплічників Стремоусова, вищезазначений Микола Легкий, який є журналістом “Таврії – ньюс” та членом ГО “Ідея нації”, яку очолює антивкцинатор Остап Стахов, після відмови у передачі йому земельної ділянки особисто звернувся до Іванківської селищної ради. Звернення надійшло до місцевого органу влади 6 січня поточного року. Вже під кінець січня та ж група осіб, що скуповувала землю, проводить громадські збори, за якими вирішується створити у Степанівці паралельний орган місцевого самоврядування і власні структури. Легкий мав стати самообраним старостою села вже після рашистського вторгнення.

“6 січня поточного року Микола Легкий звертається до Іванківської селищної ради із листом-вимогою щоб йому надали протоколи засідань земельної комісії, на якій йому начебто не дали якоїсь землі. 29 січня 2022 року вони проводять в селі збори членів громади, і приймають рішення здійснювати владу безпосередньо. Всі учасники цих зборів, звісно, привезені колаборанти. За цим фактом порушена кримінальна справа. Вони навіть власні печатки виготовити хотіли. Потім відбувається вторгнення, людина ця залишається в селі, і як я розумію, мала стати старостою. По такому ж шляху йшов Медведчук у 2014-2015 році, але це було покарано. А тут, в Іванкові, ця людина Стремоусова досі ходить на волі. Я взагалі не знаю хто з колаборантів Іванківського району посаджений”, – розповідає Береговий.

Зокрема, окрім колабораціонізму, лунають у бік Легкого підозри у скоєнні вбивства. 

“Микола Легкий, журналіст “Таврія – ньюс”, є підозрюваним у скоєнні вбивства. Його тричі викликали в суд, у його дворі знайшли вбитого киянина, вели розшук. Поліція його знайшла, але без обрання міри запобіжного заходу його протримали 72 години і відпустили. Тобто просто зараз він ходить десь по Іванківській громаді”,- заявив Береговий.

Вже після повномасштабного вторгнення були відчутні сліди праці колаборантів- по окупованим будинкам орки ходили вже з готовими списками імен, і чітко знали, кого варто вбити, а кого взяти в полон. 

Береговий закликає не закривати очі на некараність колаборантів. Завтра, 9 серпня, має відбутись ще одне судове засідання за підозрою у скоєнні вбивства. Голова земельної комісії просить не випускати причетних до справи через блокпости.

Нагадаємо, як раніше писала KВ, з початку повномасштабного вторгнення рашистів в України спіймали близько сотні ДРГ та 1,6 тис. ймовірних диверсантів.

Читайте: Соратникам колишнього очільника МВС Захарченка повідомлено про підозру

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Анастасія Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4