Колишньому голові АРМА Янчуку та ще 4 особам повідомлено про підозру у зловживанні та розтраті на 426 млн гривень

Колишньому голові АРМА Янчуку та ще 4 особам повідомлено про підозру у зловживанні та розтраті на 426 млн гривень

За процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру у зловживанні владою та розтраті понад 426 млн гривень колишньому голові Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). 


Про це, як передає KВ, йдеться повідомленні пресслужби САП.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


Згідно повідомлення, слідство встановило, що голова АРМА діючи спільно з посадовцями агентства у змові з представниками ДП “СЕТАМ”, приватними компаніями та іншими особами організували схему з продажу за заниженою вартістю через торговельну площадку вищевказаного державного підприємства майна, що було заарештовано в рамках кримінальних проваджень та передано в управління АРМА. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Було встановлено, що посадовці АРМА, готували обгрунтування, що арештованими активами важко управляти, зберігати або ж вони швидко псуються і можуть втратити свою вартість. В подальшому майно оцінювала компанія-учасниця схеми за суттєво заниженою вартістю. За нею майно виставляли на електронні торги, організовані “СЕТАМ”. Торги організовували у такий спосіб, щоб забезпечити перемогу наперед визначеній приватній компанії. 

В ході досудового слідства встановлено 4 епізоди злочинної діяльності, а саме:

  • продаж трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торгівельної мережі “Ашан” (реальна вартість яких була зменшена у 18 раз); 

  • продаж 2,6 тис. тонн піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині (зменшено вартість більше ніж у 6 разів порівняно з ринковою); 

  • продаж понад 4,5 тис. тонн карбаміду (вартість зменшено майже в 5 разів);

  • продаж зерна, крупи та олійних культур (зменшено вартість у 4 рази). 

Загальна сума збитків, завданих внаслідок реалізації цієї злочинної схеми, сягає понад 426 млн гривень.

За даними видання “Наші гроші”, НАБУ повідомило про підозру у зловживанні владою та розтраті колишньому голові Нацагентства з управління арештованим майном (АРМА) Антону Янчуку. 

Видання зауважує, що Янчук після Майдану у 2014 році став заступником міністра юстиції Павла Петренка, а у 2016 році очолив “СЕТАМ” у структурі Мін’юсту. До Майдану Янчук працював юристом у компанії, власником якої був сам Петренко. Тоді у цій же фірмі працював Ігор Алексєєв. Після Майдану він очолив Державну реєстраційну службу та став керівником апарату міністра юстиції Петренка.


Нагадаємо, у Києві правоохоронці викрили колишнього народного депутата Валерія Горбатова на фінансуванні терористичних організацій та крадіжці понад 6 тисяч унікальних артефактів з АР Крим.


Читайте: Фінансував “днр” та привласнив кримські артефакти на мільйони доларів: у Києві викрили колишнього нардепа 

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4