Сьогодні, 31 березня, комісію Міністерства культури та інформаційної політики з приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври знову не пустили на територію заповідника для проведення перевірки.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Української правди.
Повідомляється, що станом на 9:40 представники комісії прийшли до 111 корпусу Лаври, але священнослужителі та парафіяни перешкодили потраплянню їх всередину будівлі.
Після цього комісія ухвалила рішення в п’ятницю завершити свою роботу.
Директорка департаменту культурної спадщини Мінкультури Мар’яна Томін заявила, що комісія звернеться до поліції, а також подасть позов до суду щодо усунення перешкод користування майном.
“Є вчорашнє рішення уряду. Це означає, що відсутні будь-які правові підстави для перебування монастиря на території заповідника. Ми будемо звертатися спочатку до поліції за статтею 179 Кримінального кодексу, це “Незаконне утримання, осквернення або знищення релігійних святинь”. Наступною дією одразу подаватимемо позов до суду щодо усунення перешкод користування майном”, – сказала Томін.
З понеділка, 3 квітня комісія здійснить усі необхідні юридичні дії для подальшого розвитку подій.
Також повідомляється, що перед приїздом комісії в УПЦ закликали не піддаватись на провокації.
“Сьогодні, 31 березня, о 10:00 до Києво-Печерської лаври планує прибути комісія для опечатування храмів. З комісією хочуть прийти провокатори. Спеціально навчені особи з числа радикалів будуть ображати і провокувати віруючих з метою викликати у них агресію або неадекватну поведінку. Провокатори будуть все знімати. Заборонено розмовляти з провокаторами або будь-яким чином приділяти їм увагу. Основна мета зловмисників – привернути до себе увагу і викликати хоч якусь реакцію на свої дії”, – йдеться у повідомленні.
Раніше, 30 березня лідер радикальної організації С14 Євген Карась закликав активістів відстежувати вірян УПЦ у Києво-Печерській лаврі.
Раніше KВ повідомила, що в.о. генерального директора Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” Олександр Рудник попередив релігійну організацію Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви про розірвання договору про безоплатне користування монастирем культовими будівлями та іншим майном заповідника, та нагадав, що монастир має звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври до 29 березня 2023 року.
Читайте: Чоловічий монастир УПЦ попросили до 29 березня звільнити будівлі Києво-Печерської Лаври (документ)
Нагадаємо,, 23 березня до Господарського суду Києва Чоловічий монастир Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Української православної церкви подав позивну заяву до Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” про неприпустимість розірвання договору оренди в односторонньому порядку. Нагадаємо, що 29 березня, на вимогу Мінкульту, представники УПЦ повинні залишити територію Лаври.
Читайте: Лавра подала позов до суду на дії Мінкульту щодо розірвання договору оренди та виселення ченців
Як повідомляла KВ, 30 березня, комісія Міністерства культури та інформаційної політики (Мінкульт) прибула для перевірки двох будівель Києво-Печерської лаври. Проте, з невідомих причин, на територію Лаври її не пустили.
Читайте: Господарський суд відкрив провадження за позовом монастиря Києво-Печерської Лаври до держзаповідника, але відмовив у його забезпеченні та Кабінет Міністрів прийняв рішення про повернення державі майна Києво-Печерської лаври
Фото: УПЦ