Квартирні аферисти у Києві заволоділи нерухомістю на 6 мільйонів та ризикують “сісти” на 12 років

Квартирні аферисти у Києві заволоділи нерухомістю на 6 мільйонів та ризикують “сісти” на 12 років

Поліція Києва викрила групу шахраїв, які тривалий час займались заволодінням нерухомістю в столиці та області. Для цього вони використовували фіктивні документи, відкривали спадкові справи через підконтрольних нотаріусів, оформлювали договори дарування та довічного утримання, а потім реалізовували майно через підставних осіб. У такий спосіб незаконно заволоділи щонайменше чотирма квартирами. Чотирьом ділкам загрожує до 12 років увʼязнення з конфіскацією майна. Організатором виявився 38-річний киянин, який раніше вже потрапляв в об’єктив правоохоронців. 

Про це КВ дізналася з повідомлення поліції Києва.

“Чоловік розробив план і для його реалізації залучив кількох спільників — працівницю держустанови, яка мала доступ до закритих реєстрів і надавала конфіденційну інформацію, наближених осіб, до завдань яких входило вербування громадян із соціально вразливих категорій, а також підставних «спадкоємців», через яких оформлювались документи на житло”, – сказано в поліцейському релізі.

До прикладу, у листопаді 2024 року зловмисники зареєстрували право власності на дві квартири у Печерському районі столиці. Володіючи достовірними даними, що у померлих власників нерухомості немає спадкоємців, ділки незаконно оформлювали спадщину на одну з учасниць групи. Виставили квартири на сайті продажу, а щоб пришвидшити підписання угод з потенційними «клієнтами», ділки занижували їх ринкову вартість.

В іншому епізоді фігуранти втерлись у довіру до чоловіка, що зловживав алкогольними напоями. Протягом кількох місяців вони здійснювали на потерпілого  тиск, пропонуючи допомогти з продажем квартири, яка дісталась йому у спадок від матері, і придбанням для нього меншої житлової площі. Під час чергового застілля чоловік таки погодився на продаж власного житла.

Загалом правоохоронці задокументували шість епізодів протиправної діяльності учасників злочинної групи: незаконне заволодіння чотирьох квартир у Дарницькому та Печерському районах Києва та місті Борисполі, а також два замахи на привласнення столичної нерухомості.

Поліцейські провели 13 санкціонованих обшуків за адресами проживання та в транспортних засобах фігурантів та вилучили нотаріальні договори та іншу документацію на нерухомість, мобільні телефони, банківські картки, комп’ютерну техніку, флеш-носії, автомобілі та чорнові записи.

Також слідчі повідомили про підозру організатору та трьом спільникам за фактом шахрайства  (ч. 4 та 5 ст. 190 Кримінального кодексу України). Двом фігурантам обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави. Ще двом — нічний домашній арешт.

“Це вже другий етап багатоетапної спецоперації, спрямованої на ліквідацію масштабних квартирних афер. Слідством встановлено, що підозрювані були задіяні в аналогічній «схемі», яку працівники ДСР викрили у лютому цього року. Тоді за незаконне заволодіння нерухомістю в столиці троє квартирних  аферистів отримали підозри. Робота з викриття та притягнення до відповідальності всіх можливих учасників оборудки триває за процесуального керівництва Київської міської прокуратури”, – інформують правоохоронці.

Читайте: Київський адвокат отримав підозру за шахрайство зі столичною нерухомістю іноземця

Фото: Національна поліція

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київрада забуксувала у виправленні своїх “земельних помилок”
Київрада забуксувала у виправленні своїх “земельних помилок”
09:40 У столичній міськраді, схоже, не поспішають виправляти свої “земельні помилки”, які НАБУ розслідує в рамках резонансної справи “Чисте місто”. Так, нещодавно у депутатському…
Будівництво Національного військового кладовища зіткнулось з новими проблемами і заборонами
Будівництво Національного військового кладовища зіткнулось з новими проблемами і заборонами
09:00 В питанні будівництва Національного військового меморіального кладовища біля села Мархалівка Фастівського району Київщини все не просто. 28 травня 2025 року замовник проєкту —…
Більше коштів на “оборонку” і будівництво метро на Виноградар: Київрада внесла зміни до бюджету-2025 і ПЕСР
Більше коштів на “оборонку” і будівництво метро на Виноградар: Київрада внесла зміни до бюджету-2025 і ПЕСР
13:00 Київрада внесла зміни до бюджету міста-2025, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР) у розрізі видатків на поточний рік. Дохідна частина…
Banner
QlU7mDx4