Київрада збирається збільшити суми відшкодування вартості незалежних джерел електроенергії для багатоповерхівок

Київрада збирається збільшити суми відшкодування вартості незалежних джерел електроенергії для багатоповерхівок

Київська міська рада (КМР) зробить лояльнішим Порядок відшкодування вартості незалежних джерел електроенергії. А саме – збільшить суми відшкодування, особливо для будинків великої поверховості. 

Про це КВ дізналася з повідомлення на сайті КМР.

«Ідеться про те, щоб зробити ще лояльнішим Порядок відшкодування вартості незалежних джерел електричної енергії. А саме – збільшити максимальний поріг компенсації (для великих будинків – у кілька разів). І запровадити справедливу градацію: чим більші витрати будинку, тим більша гранична сума допомоги від міста. Адже більша поверховість житлового будинку, його площа, визначають і більшу потребу в енергоспоживанні. А значить – необхідне більш потужне обладнання для заміщення електроенергії під час відключень, – зазначив мер Києва. – Це те, на чому наголошували будинкові громади. Бо сьогодні місто компенсує 75% вартості обладнання, але максимальна сума допомоги – не більше 80 тис грн за одну одиницю обладнання. (Тобто йдеться про менш потужне обладнання). Ми ж пропонуємо збільшити максимально граничну суму залежно від поверховості будинку, щоб мешканці могли закуповувати більш потужне обладнання», – сказав мер столиці Віталій Кличко на початку засідання Київради 4 липня 2024 року.

За його словами, Порядком передбачається відшкодування 75% вартості придбаних незалежних джерел електричної енергії але не більше: 100 тис грн для будинків до 6 поверхів (включно); 200 тис грн для будинків від 7 до 16 поверхів (включно); 300 тис грн для будинків від 17 поверхів, а також для будинків з прибудованими, вбудованими, даховими котельнями.

«І підкреслю, удосконалений порядок відшкодування стосуватиметься не тільки ОСББ та ЖБК. А всіх багатоповерхових будинків столиці, де таке рішення ухвалять мешканці. Переконаний, удосконалена програма працюватиме ще ефективніше. І ще більше київських будинків стануть стійкішими в умовах енергодефіциту», – наголосив Кличко.

Мер Києва нагадав, що сьогодні в столиці діють програми для ОСББ та ЖБК, що дозволяють мешканцям встановлювати в будинку альтернативні джерела живлення або різне енергоефективне обладнання. При встановленні незалежних джерел енергії бюджет міста відшкодовує 75% вартості обладнання. Цей механізм працює від початку повномасштабного вторгнення. На сьогодні в столиці вже втілили понад 670 таких проектів.

Читайте: Засідання Київради 04.07.2024 року: онлайн-трансляція та порядок денний

Фото: КМР

КиївВлада

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
09:00 Столична міськрада погодила поновлення договору оренди ділянки на просп. Оболонському, на якій будується скандально відомий ЖК “Оболонський бриз”. Заявляється, що вирішення земельного питання…
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
14:00 З початку 2024 року громади Київщини активно закуповують безпілотні літальні апарати, дрони та квадрокоптери, для потреб ЗСУ. Майже за пів року 24 українські…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
09:00 В червні 2024 року загальна вартість публічних замовлень Яготина перевищила 3,5 млн гривень. Найбільша частка цих коштів – понад півмільйона гривень – була…
Banner
QlU7mDx4