Київські екологи заявляють що директор Департаменту захисту довкілля Возний подав у відставку

Київські екологи заявляють що директор Департаменту захисту довкілля Возний подав у відставку

Керівник Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) Володимир Борейко 15 травня повідомив, що директор Департаменту захисту довкілля КМДА Олександр Возний подав у відставку. Це сталося невдовзі після пікету, проведеного активістами та екологами з вимогою до Київського міського голови Віталія Кличка про негайну відставку посадовця.

Про це, як передає  КВ, йдеться в дописі Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).

Володимир Борейко нагадав, що екологи звинувачували Олександра Возного в некомпетентності, недбалості, лобіюванні інтересів забудовників, маніпуляції фактами та блокуванні створення нових заповідних об’єктів.

“Київські екологи вважають, що О.Возний не має права керувати Департаментом ще й тому, що правоохоронні органи вже винесли О.Возному три підозри, а за однією з них уже розпочато проти Возного суд за кримінальною статтею”, – йдеться в дописі.

За інформацією КЕКЦ, після пікету екологів Возний подав у відставку.

Активісти зазначили, що вже два топ-посадовці КМДА та Київраді, яких київські громадські екологічні організації вважають своїми ворогами, втратилипосади.

“Перший-це В.Бондаренко, вже колишній заступник В.Кличка по Київраді, який славився тим, що організовував репресії проти екологів та заблокував створення нових заповідних зон. Проти Бондаренка екологи організували цілу кампанію з вимогою його зняття як корупціонера та мошенника. Другим у цьому чорному списку став директор Департаменту захисту довкілля О.Возний”, – зауважили в повідомленні КЕКЦ.

Читайте: Бондаренко через земельний скандал пішов з посади секретаря Київради

Як наголосили у дописі, не залишають поза увагою екологи і діяльність депутатка Київради Лимар – на думку активістів, вона “ворог заповідних зон”, також “під прицілом” Директор КП ” Плесо”  Савицький – “ворог заповідання водойм” та сам Віталій Кличко який, на думку екологів, “несе персональну відповідальність за масове знищення зелених зон”.

Нагадаємо, 7 травня Київський еколого-культурний центр, “Громадський рух “Почайна”, Спілка захисту Голосієва, Екозагін, Сварожичі провели в Києві пікетування Департаменту захисту довкілля КМДА з вимогою до київського  голови Віталія Кличка зняти з посади директора цього Департаменту Олександра Возного.

Як писала КВ, Олександр Возний є державним службовцем зі значним досвідом. З 1998 по 2011 рік він працював у податковій міліції Києва, після чого деякий час побув радником міністра екології та природних ресурсів. Надалі, у 2011-2013 роках Возний очолював Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Києві – структури, яка була частиною Мінекології та функції якої після ліквідації були передані КМДА. За часів “правління” Возного цей орган погодив передачу великих земельних ділянок біля природно-заповідного фонду міста, зокрема – “благословив дерибан Труханового острова”. У той період на заступників Возного та начальників відділів цієї структури було відкрито кримінальні провадження за різного роду злочини, але сам очільник даного відомства тоді вийшов сухим із води. У 2013-2014 роках він працював головним спеціалістом з питань попередження та виявлення корупції Державної екологічної інспекції, а у 2015-2021 роках займався справами ТОВ “Центр управління відходами”. Управління екології та природних ресурсів КМДА (у травні 2023-го Київрада перейменувала це управління в Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату)  Олександр Возний очолив 11 січня 2021 року. Сферою екології столиці вже близько десятка років опікується заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Читайте: Хабарі за “екологічні” дозволи: топпосадовцю КМДА Олександру Возному загрожує десять років в’язниці

Фото: КМДА

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Історія під загрозою: власник особняка Баккалинського у Києві оскаржує його охоронний статус
Історія під загрозою: власник особняка Баккалинського у Києві оскаржує його охоронний статус
09:00 У ТОВ “Амелін-30”, якому належить особняк Пилипа Баккалинського (1900-1901 років побудови) на вул. Юрія Іллєнка в Шевченківському районі столиці, не вдається звести на…
Бишівська сільрада відсудила частину центральної площі, що була у приватній власності
Бишівська сільрада відсудила частину центральної площі, що була у приватній власності
10:00 У Бишеві на Фастівщині досі не можуть розпочати повну реконструкцію центральної площі, зруйнованої внаслідок російських обстрілів через те, що частина ділянок, які планували…
Парк чи паркан: балансування столиці між забудовою та збереженням природи у розслідуванні “КиївВлади”
Парк чи паркан: балансування столиці між забудовою та збереженням природи у розслідуванні “КиївВлади”
09:00 Зі зростанням міст збереження зелених зон стає дедалі гострішим викликом, і Київ – не виняток. Столична влада звітує про збільшення площ парків на…
Banner
QlU7mDx4