У Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) вирішили провести перевірку роботи військово-лікарських комісій (ВЛК) у Києві. Таке рішення у міністерстві ухвалили через збільшення кількості скарг на роботу ВЛК.
Про це KВ стало відомо з повідомлення міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка на сторінці у соцмережі Facebook.
“Розпочинаємо перевірку ВЛК в місті Києві. Підписав відповідний наказ про створення робочої групи для проведення перевірки”, – повідомив міністр.
За його словами, таке рішення викликано збільшенням кількості скарг на роботу ВЛК.
“Основні з них стосуються дуже базових речей, які при бажанні можна оперативно виправити. Це і недотримання електронної черги, і відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК, і не оптимізовані маршрути. З цих речей і починаємо. Це елементарна повага до людей”, – розповів Віктор Ляшко.
Він нагадав, що минулого року для того, щоб пришвидшити проходження ВКЛ та зробити його більш зручним, був запроваджений окремий пакет в межах Програми медичних гарантій, який дозволяє військовозобовязаним пройти медичний огляд у цивільному медзакладі з чітко визначеними граничними строками. Однак, як зазначив міністр, досі частина ВЛК працює на базі центрів комплектування, а не цивільних медзакладів.
“Водночас, поза нашою увагою не залишаються і інші речі: корупційна складова, як от вимагання хабарів за врахування усіх наявних хвороб та станів під час медичних оглядів, схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон чи прийняття рішень про надання відстрочки від призову за станом здоров’я, формальний підхід до проходження ВЛК військовозобовʼязаними, недбалість лікарів, проблеми з оскарженням висновків”, – заявив Віктор Ляшко.
Він зауважив, що МОЗ не на всі ці питання має безпосередні важелі впливу, проте пообіцяв “всіляко сприяти тому, аби всі без виключень працювали у правовому полі”.
За його словами, для цього міністерство співпрацює з правоохоронцями та військовими адміністраціями.
Він закликав громадян зі свого боку також бути активними та повідомляти про порушення. Щодо ВЛК у цивільних медзакладах звертатися можна за телефоном: 0 800 60 20 19
“Ганебні випадки, коли лікарі навмисно зазначають невірний діагноз або вимагають хабарі за вірний, має припинитися. Кожна маніпуляція має отримати належну оцінку правоохоронних органів. І ми над цим спільно працюємо!” – заявив міністр.
Нагадаємо, у серпні 2023 року слідчі Печерського управління поліції викрили масштабну схему з виготовлення документів про непридатність до військової служби призовників з подальшим зняттям їх з військового обліку, що давало змогу виїзду ухилянтів з України. Відносно трьох фігурантів, серед яких співробітник ТЦК і двоє пособників, обвинувальний акт скеровано до суду. Спільникам загрожує до 10 років ув’язнення.
Раніше KВ повідомляла, що працівники ДБР завершили розслідування масштабної схеми ухилення від мобілізації, в якій були залучені посадовці військкоматів Києва та області, спільники з інших областей України. Йдеться про підробку довідок ВЛК та військово-облікових документів про зняття чоловіків з обліку. Також “клієнтам” надавалися поради стосовно способу перетину держкордону. Вартість “послуги” складала від 6 до 10 тис. доларів.
Читайте: Правоохоронці завершили розслідування масштабної схеми ухилення від мобілізації на Київщині
Фото: www.rbc.ua