Міністерство соціальної політики ставить під загрозу національну безпеку своєю байдужістю до військових, саботуючи процес протезування. З виділених державою 1, 6 млрд гривень використано лише 4% коштів. У цей час військові та цивільні поранені люди з ампутаціями за підтримки волонтерів вимушені збирати гроші на якісні протези.
Про це, як передає КВ, йдеться у дописі на Facebook-сторінці Оксани Корчинської, військової медикині на волонтерських засадах з 2014 року.
Як зазначила Корчинська, до неї звертаються важкопоранені воїни з ампутаціями, які не розуміють, чому “експерти” від Мінсоцполітики відмовляють пораненим в якісному протезуванні. Водночас, волонтерка пише, що держава виділили на одну з двох програм протезування 1 млрд 61 млн гривень, а використали за рік меньше 40 млн ( 4% ).
“В цей час військові , цивільні поранені люди з ампутаціями та дітям благодійники збирають гроші на якісні протези”, – наголосила вона.
На думку Корчинської, ці гроші досі не використані через встановлені Мінсоцполітики низькі ліміти на протези.
“Максимум, що держава готова виділити — це 2 мільйони гривень, тоді як сучасні функціональні протези коштують у два рази більше! У результаті наші захисники змушені шукати кошти самостійно, звертаючись до благодійників та небайдужих громадян”, – додала волонтерка.
Корчинська наголошує, що через такі дії Мінсоцполітики страждає мобілізаційна кампанія. Люди, які бачать, як держава ставиться до поранених захисників, все частіше не хочуть вступати до лав ЗСУ.
З таким відношенням до поранених, щоб військовому “самостійно зібрати на протез, йому потрібно 20 місяців безперервної служби на фронті і відкладати всі свої бойові премії”, – зауважила медикиня.
“Мінсоцполітики фактично відштовхує людей від мобілізації, адже замість гідної підтримки наших героїв, міністерство перетворює процес протезування на абсурдний бюрократичний марафон. Бійців примушують рік ходити з нефункціональним протезом, перш ніж їм дозволять отримати додаткове фінансування на нормальний. Але й цього фінансування не вистачить для повноцінного функціонального протезу, що дозволив би їм повернутися до активної служби чи нормального життя”, – йдеться в дописі.
“Звертаємося до президента України з проханням негайно звернути увагу на “досягнення” міністра Оксани Жолнович, провести перевірку діяльності Міністерства соціальної політики та покарати відповідальних за цей безлад”, – резюмувала Корчинська.
Читайте: У столиці зявиться муніципальний Центр протезування для військових
Фото: Facebook Оксани Корчинської, Арміяінформ
КиївВладаОлександр Попов