На Київський митниці розповіли про ТОП-10 затримань у минулому році

На Київський митниці розповіли про ТОП-10 затримань у минулому році

Київська митниця представила добірку резонансних митних порушень, виявлених її співробітниками у 2022 році. Вони були виявлені як до початку війни, так і впродовж неї.

Про це KВ повідомили у пресслужбі Київської митниці. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“До вашої уваги добірка резонансних митних порушень, виявлених співробітниками Київської митниці у 2022 році, як до початку повномасштабної війни, так і протягом неї”, – йдеться в повідомленні пресслужби Київської митниці.

Як зазначили у пресслужбі Київської митниці, першим у списку резонансних митних порушень йде справа про живих соколів до Катару.

“У багажному відділені аеропорту “Бориспіль” в одній з валіз було виявлено 4 дорослих соколи-балабани, занесених в Червону книгу. Перевозили птахів у варварських умовах. Після реабілітаційних заходів врятованих митниками соколів випустили у природне середовище існування”, – розповіли на Київській митниці про цю справу.

Наступна справа про елітну текілу на мільйон гривень у пасажирки в “Борисполі”.

Повідомляється, що у багажі українки, що поверталася додому з Мексики, на “зеленому коридорі” було виявлено 66 пляшок елітного алкоголю.

“У 10 валізах дівчини знаходилося 53 пляшки текіли, 6 мескалю та 7 вина. Текіла переважно елітна, Don Julio Real Anejo, Avion Reserva 44 Extra Anejo, Centinela Anejo Anos, вишукане вино Caymus Napa Valley Cabernet Sauvignon тощо. За цінами українського ринку вартість вилученого становить біля 970 тисяч гривень”, – повідомили у пресслужбі Київської митниці.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також у пресслужбі розповіли про відправлення запчастин до вогнепальної зброї на Ростовщину.

“19 ударно-спускових механізмів, газовивідних трубок та стебел затвора з рукоятками напередодні війни відправлялися каналами пошти з Харківщини до Ростовської області. Всі виявлені запчастини призначені для гвинтівок Мосіна та карабінів Сімонова. Як встановили експерти, виявлені запчастини є товарами, що підлягають державному експортному контролю”, – поділилися на Київській митниці.

Як додали у пресслужбі, з виявлених запчастин при наявності прикладів можна зібрати гвинтівки та карабіни.

Наступна справа про схематоз при ввезенні бронежилетів на 3 млн гривень.

Як зазначено, було виявлено нахабну і цинічну спробу столичних підприємців під час війни ввезти задля наживи на підставі підроблених документів майже 400 бронежилетів з балістичними пластинами IV класу захисту загальною вартістю понад 3 млн гривень.

“На партію бронежилетів ділки надали до митного контролю Сертифікат кінцевого споживача, нібито виданий підрозділом військового формування. Однак під час перевірки митники з’ясували, що документ, наданий як підстава для митного оформлення бронежилетів, підроблено. Вилучені бронежилети були оперативно передані в одну з військових частин ССО ЗСУ”, – розповіли у пресслужбі.

Також у пресслужбі Київської митниці нагадали про справу з 15-сантиметровим коштовним камінчиком в посилці.

Читайте: Митна вівчарка найшла 15-ти сантиметровий камінчик бурштину у пошті (фото)


“330-грамову брилу бурштину кінологічна команда Київської митниці у складі інспекторки-кінологині Тетяни та бельгійської вівчарки Харді виявила у міжнародній посилці, яка відправлялася з Рівного до однієї з країн Перської затоки – Кувейту”, – нагадали у пресслужбі. 

Зазначається, що ринкова вартість цього камінчика немала – біля 37 тисяч гривень.

Не забули на Київській митниці про ввезення в Україну 200 кг димедролу під виглядом косметики.

Читайте: Київські митники вилучили контрабандну партію димедролу з Китаю (фото)


Як повідомляється, столичне підприємство намагалося ввезти з Китаю в Україну 200 кг сильнодіючого лікарського засобу димедролу під виглядом речовини, що використовується для виготовлення косметичної продукції. 

“В результаті спільних заходів Київської митниці та СБУ, правоохоронцям вдалося припинити діяльність нарколабораторії, в якій димедрол ділки перетворювали на синтетичний наркотик”, – повідомили у пресслужбі.

Далі йде справа про ввіз на адресу чернігівського підприємства 2,5 тонни російських фумігаторів, які ввозилися як турецькі.

“Згідно з поданою до митного оформлення декларацією, зі Стамбулу на адресу чернігівського підприємства прямувало 50 тисяч фумігаторів виробництва Туреччини загальною вартістю 21 500 доларів США”, – розповіли на Київській митниці.

Однак під час перевірки вантажу та товаросупровідних документів виявилося, що насправді виробником цих фумігаторів є росія. Російські фумігатори Київська митниця вилучила. 

Наступна справа про 300 нарізних карабінів, які ввозилися як частини мисливської зброї.

Читайте: Київські митники вилучили 300 нарізних карабінів “Grand power R15” (відео)


Як зазначається, зі Словаччини на адресу київських підприємців прибули по 300 штук рамок та ствольних коробок до мисливських карабінів, а також стволів нарізних, магазинів, затворів та затворних рамок, цівок тощо. 

“Однак було встановлено, що заявлені до митного оформлення частини карабінів у конструктивному поєднанні схожі на нарізну вогнепальну зброю. Також це підтвердив у своєму заключенні залучений до митного контролю спеціаліст УНДІ СБУ, фактично зібравши 300 карабінів”, – зауважили у пресслужбі.

Крім того, на Київській митниці розповіли про спробу ввезти 20 тисяч електронних сигарет вартістю понад 2 млн гривень.

“20 тис одноразових електронних сигарет на 56 тис доларів США ділки намагалися завезти через фіктивного контрагента на підставі підроблених документів”, – розповіли у пресслужбі.

Також додали, що електронні сигарети одноразового використання з рідиною випаровування з аромаречовинами та нікотином торговельної марки Elf Bar, які прямували на адресу підприємства в Запоріжжі, Київська митниця вилучила.

І закінчує список резонансних митних порушень справа про пересилання до США у поштових відправленнях 71 старовинної монети, найстаршій з яких біля 2 000 років.

Читайте: Київські митники конфіскували монети часів Римської імперії


Як зауважили у пресслужбі Київської митниці, було викрито відразу вісімнадцять спроб незаконного пересилання двома громадянами з міста Хмельницького до США, Канади та Чилі старовинних монет, які визнано історичною цінністю. 

Серед виявленого –  римські денарії, півгроші, соліди, деньга тощо.

Нагадаємо, працівники столичної митниці передали до Донецького обласного художнього музею на постійне зберігання ікону “Свята Новозавітна Трійця” (“Батьківство”). Її незаконне вивезення з України митники упередили ще у 2020 році.

Читайте: Київська митниця передала до музею ікону ХІХ століття, збережену від вивезення


Фото: з відкритих джерел 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4