Обласні центри витрачають на благоустрій втричі більше, ніж на оборону, – ЗМІ

Обласні центри витрачають на благоустрій втричі більше, ніж на оборону, – ЗМІ

Журналісти дізналися, скільки було виділено коштів для обласних бригад ТрО впродовж дев’яти місяців 2023 року та як обсяг таких сум співвідноситься з витратами на інші потреби обласних центрів.Так 21 місто сумарно спрямувало 3,8 млрд грн на потреби Сил оборони, тоді як на благоустрій витратили 12,8 млрд грн. На жаль Київ не включено в аналіз, адже в столичному бюджеті унікальна ситуація з видатками на оборону.

Про це, як стало відомо KВповідомляє Forbes з посиланням на інформацію про видатки обласних центрів з ресурсу Openbudgetу.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що фінансування сил оборони, яке обласні центри заклали у власні бюджети 2023 року, втричі менше за кошти на озеленення, укладення нової бруківки тощо.

“Київ не включено в аналіз, адже в столичному бюджеті унікальна ситуація з видатками на оборону. Наприкінці жовтня Кличко заявив: цього року столиця вже передбачила та спрямовує захисникам понад 6,2 млрд грн. При цьому окремої статті видатків на місцеву тероборону, як в інших містах, немає. Натомість є субвенція в державний бюджет на потреби оборони, яку в жовтні збільшили з 300 млн грн до 1,38 млрд.”, – зазначає видання

Також повідомляється, що в столиці діє програма “Захисник Києва”, що не оформлена як окрема стаття видатків бюджету, а радше являє собою збірну – з видатків з різних напрямів, де видатки на військові цілі змішані з цивільними.

“Захисник Києва” охоплює, зокрема, соціальний захист, лікування ветеранів та навіть екскурсії для ветеранів і виготовлення патріотичного медіаконтенту, повідомила депутатка Київради Євгенія Кулеба. Такі видатки Forbes не враховує. Відповідно, не було можливості визначити, скільки саме грошей за програмою “Захисник Києва” йде безпосередньо на підтримку частин, які перебувають на фронті”, – йдеться у статті.

Фото: forbesЗазначається, що планові доходи столиці від “військового” ПДФО у 2023 році – 5,9 млрд грн. Видатки на благоустрій – 2,3 млрд грн.

Для порівняння використані лише видатки за статтями “Заходи та роботи з територіальної оборони” та “Інші заходи громадського порядку та безпеки”.

За даними видання, бюджети 21 міст мають постійні доходи від “військового” ПДФО сумою понад 26 млрд грн. Найменша кількість таких доходів у Луцьку (а саме 354 млн грн), найбільша — у Харкові (4,7 млрд грн).

 Читайте: У Києві знову відбувся мітинг біля КМДА з вимогою виділити більше грошей на ЗСУ

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4