Жителі Херсонської та частини Запорізької областей мають перебої з інтернетом та мобільним зв’язком. Послуги зникли на значних територіях. Причинами відсутності зв’язку називають обриви волоконно-оптичних магістральних ліній та відключення від електропостачання обладнання операторів у цих регіонах.
Про це, як стало відомо KВ, повідомили у прес-центрі Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
“Проблеми, які виникли одночасно у всіх операторів мобільного зв’язку, а також у постачальників фіксованих інтернет-послуг, є нічим іншим, ніж черговою спробою окупанта залишити українців без доступу до правдивої інформації про перебіг війни, яку розв’язала росія проти України; та зробити свою брехливу пропаганду безальтернативним джерелом інформації, як це робиться в самій Росії”, – повідомили у прес-центрі.
Повідомляється, створення так званої Херсонської народної республіки за нинішньої ситуації має доволі примарний вигляд.
Українці, незважаючи на агресію щодо них, використання сльозогінного газу та зброї, виходять на проукраїнські акції протесту. Адже саме завдяки зв’язку вони відчували підтримку з боку всієї України.
“Тож не дивно, що паралельно з відключенням українських операторів на ворожих інформаційних ресурсах почали розповсюджувати фейкові історії про те, що розпорядження відключити зв’язок дала українська влада. Це неправда, оскільки ми завжди виступали за максимальний доступ українців до засобів зв’язку. А Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) при Держспецзв’язку і перед війною, і на початку вторгнення висловив однозначну позицію держави – оператори повинні забезпечити українців зв’язком та доступом до інформації. Відключення українського зв’язку, так само як і запровадження валюти країни-агресора та примусова сплата податків бізнесом окупаційним утворенням, мають створити принаймні видимість існування нового квазіутворення для внутрішнього російського споживання. І на цьому тлі згодувати росіянам фейкові результати ймовірного фейкового референдуму”, – повідомили у прес-центрі.
Нагадаємо, 29 квітня неподалік Гостомеля було відкрито тимчасову переправу на трасі М-07 Київ – Ковель – Ягодин через річку Ірпінь. По ній можуть пересуватись як легкові автівки, так і вантажівки та автобуси.
Читайте: Між Києвом та Ірпенем з 25 квітня відновлюють рух автобусних маршрутів (графік)
Фото: Держспецзв’язку