У суботу, 3 червня, в столиці розпочали перевірку укриттів. З 1078 перевірених за перший день об’єктів половина виявилися не готовими до використання або їх не змогли відкрити.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олександра Камишіна.
“Заслухав результати роботи комісії по ревізії укриттів Києва за 1-й день роботи. Станом на 8 ранку сьогодні (4 травня, – КВ) перевірено 1078 об’єктів. З них половина неробочих – не готові до використання або комісія не змогла відкрити”, – йдеться в повідомленні.
Так, з 1078 перевірених укриттів, зачиненими виявилися 122 приміщення, а непридатними до використання – 359, готовими до використання – 597.
“Коли ми вчора вибірково перевіряли з нашим мером укриття в Оболонському районі, то абсолютна більшість укриттів були закритими. А коли ми їх таки відкривали, то вони виявлялись непридатними для використання”, – зазначив Камишін.
Він додав, що високий відсоток відкритих і готових укриттів, перевірених за перший день, пояснюють тим, що більшість з укриттів були в школах, дитсадках і лікарнях, де ситуація трохи краща, ніж загалом по місту.
Нагадаємо, у ніч на 1 червня ворог завдав ракетного удару по столиці. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули дві жінки та 9-річна дівчинка, які намагалися потрапити у закрите бомбосховище. Правоохоронці розпочали два кримінальних провадження. 3 червня рішенням суду у справі загибелі людей біля укриття заступника Деснянської РДА, директора медзакладу та його заступника було відправлено під цілодобовий домашній арешт. Охоронця поліклініки взяли під варту без права застави.
2 червня 2023 року столична постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про цілодобовий доступ до укриттів.
Читайте: Ухвалене рішення про цілодобовий доступ до укриттів – обов`язкове до виконання всім установам і закладам, – Кличко та У Києві власникам підвалів наказали тримати двері відкритими
Водночас, як інформувала KВ, у столиці за добу від запуску застосунку для відгуків щодо стану укриттів кияни надіслали більше тисячі скарг. Половина повідомлень стосувалася закритих укриттів, ще чверть дописувачів зазначила, що у них поблизу взагалі відсутні сховища.
Читайте: У “Київ Цифровий” за добу надійшло понад тисячу скарг на укриття
Фото: відкриті джерела, Телеграм Олександра Камишіна