У Київській області правоохоронці викрили організаторів схеми вимагання та отримання хабарів за реєстрацію сільськогосподарської техніки. Організували побори чотири співробітники ГУ Держпродспоживслужби та приватний підприємець. “Винагорода” за реєстрацію однієї одиниці техніки становила 8 тисяч гривень, наразі встановлено близько 50 проведених оборудок.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської обласної прокуратури та інформації пресслужби ГУ Нацполіції в Київській області.
Згідно з повідомленням прокуратури, до схеми причетні начальник і заступник одного з відділів ГУ Держпродспоживслужби в Київській області. Слідство встановило, що вони “надавали двом підлеглим спеціалістам усні вказівки створювати штучні перешкоди фізичним та юридичним особам під час реєстрації сільськогосподарської техніки”.
Також посадовці залучили приватного підприємця, яка висувала вимогу громадянам сплатити певну суму для безперешкодного проведення реєстраційних дій транспортних засобів та видачу відповідних документів. Вартість оформлення однієї одиниці транспорту становила 8 тис. гривень.
Як повідомили у поліції Київщини, наразі встановлено, що правопорушники встигли здійснити близько 50 злочинних махінацій. Під час обшуків правоохоронці виявили та вилучили документи, грошові кошти, мобільні телефони та реєстраційні справи щодо сільськогосподарської техніки.
Чотирьом підозрюваним суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
За процесуальним керівництвом Київської обласної прокуратури фігурантам повідомлено про підозру за фактом прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 368 ККУ). Їм загрожує до 10 років за гратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
Нагадаємо, у Київській області правоохоронці затримали голову однієї з ОТГ Броварського району за підозрою у привласненні бюджетних коштів та хабарництві. Посадовець вимагав “відкати” за укладання договору щодо проведення аварійно-відновлювальних робіт в прибережній смузі Десни. Крім того порушник ініціював оплату послуг, які вже фактично були виконані.
Читайте: На Київщині директора комунального підприємства викрили на вимаганні хабара у 40 тисяч гривень
Фото: Київська обласна прокуратура