Представники громад Київщини взяли участь у Конгресі влад на Закарпатті

Представники громад Київщини взяли участь у Конгресі влад на Закарпатті

 Делегація Київщини на чолі з очільником столичного регіону Миколою Калашником долучилася до діалогу з Урядом та Парламентом щодо відновлення регіонів. Ключовим акцентом зустрічі стало зростання доходів області на 27,4% порівняно з минулим роком, що дозволяє громадам інвестувати у розвиток інфраструктури та підтримку ветеранів.

Про це КВ дізналася з повідомлення на сайті Київської обласної держадміністрації.

«У центрі уваги – стійкість громад, освіта, відновлення та розвиток. І ключове: стійкість – це не лише про інфраструктуру чи безпеку. Це також про економіку. Сильні громади – це ті, які мають ресурс для розвитку, забезпечують стабільні надходження і можуть інвестувати у майбутнє», – зазначив очільник КОДА Калашник.

Київщину на заході очно представляли очільники одинадцяти громад, тоді як усі інші мали змогу долучитися до панельних дискусій та діалогів з Урядом і Парламентом в онлайн-режимі. Як було наголошено під час Конгресу, область успішно доводить свою економічну стійкість на практиці. 

За підсумками першого кварталу 2026 року загальний фонд місцевих бюджетів регіону поповнився на понад 10,2 мільярда гривень. План виконано зі значним перевиконанням у 1,24 мільярда гривень, а в порівнянні з аналогічним періодом минулого року загальні надходження зросли на 27,4%. Безпосередньо до обласного бюджету надійшло 1,53 мільярда гривень, де левову частку становить податок на доходи фізичних осіб. Завдяки таким показникам Київщина наразі впевнено утримує першість серед усіх регіонів України за темпами зростання доходів.

Економічну базу області сьогодні формує переважно мікро-, малий та середній бізнес, який забезпечує понад 78% усіх бюджетних надходжень. Наразі в регіоні працює понад 230 тисяч суб’єктів господарювання, причому лише за перший квартал поточного року було зареєстровано понад 5 тисяч нових платників податків. 

Окрім створення нового бізнесу, спостерігається активна перереєстрація підприємств зі столиці та релокація компаній із прифронтових територій. Для підтримки цієї динаміки керівництво області системно працює з підприємцями у форматі відкритих діалогів, а також продовжує розбудовувати індустріальні парки, залучати інвестиції та створювати нові робочі місця. 

Нагадаємо, що очільник КОДА Микола Калашник провів виїзну нараду безпосередньо у військовому містечку в Гостомелі, де триває реалізація проєкту відновлення житла для місцевих мешканців.

Читайте: Микола Калашник: Процес відновлення житла має бути відкритим, чесним і зрозумілим

Фото: сайт КОДА

КиївВлада

Анастасія Командік 

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Незаконна стоянка і необліковані доходи: столична Нацполіція зацікавилася можливими зловживаннями посадовців КП “Житлоінвестбуд-УКБ”
Незаконна стоянка і необліковані доходи: столична Нацполіція зацікавилася можливими зловживаннями посадовців КП “Житлоінвестбуд-УКБ”
09:00 Столична Нацполіція зацікавилася обставинами використання стоянки на 400 автомобілів біля ЖК на вул. Соломії Крушельницької у Дарницькому районі. За інформацією слідчих, колишній чиновник…
Керівник ДІАЗ Роман Маленков: “Я хочу, щоб в “Стародавньому Києві” до музеїв стояли черги”
Керівник ДІАЗ Роман Маленков: “Я хочу, щоб в “Стародавньому Києві” до музеїв стояли черги”
12:00 Як повернути життя на Андріївський узвіз та відродити його роль мистецького серця Києва. Які таємниці приховує Замкова гора і як її можна перетворити…
Справи насущні: скільки та на що у травні 2026-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у травні 2026-го витрачав Київ
09:00 Упродовж травня київські бюджетні замовники уклали договорів сумарно на 7 млрд гривень, що на понад мільярд більше цього показника за попередній місяць. Вже…