Розпочався прийом проектів на участь в Громадському бюджеті (ГБ) Києва на 2022/2023 сезон. З перших проектів, що надійшли до Громадської бюджетної комісії п’ятого скликання (ГБК-5), можна виокремити, як найцікавіші, два освітніх проекта в Оболонському та Дніпровському районах, а також реновацію занедбаного спортивного майданчику в Деснянському районі.
Про це KV стало відомо з аналізу члена ГБК-5 Юрія Тимофєєва.
Проект №6 “Інноваційне мультимедійне обладнання кабінету НВК 299”. Поданий Олександром Уколенком в тематиці “Освіта, громадянське суспільство” і локалізований в Оболонському районі (вул. Маршала Тимошенко, 2-Б). Очікуване фінансування складає 189 тис. 462 гривень. Відповідальним підрозділом заплановано управління освіти Оболонської райдержадміністрації (РДА), яке очолює Наталія Вахнюк.
Основна проблема, яку має вирішити проект, полягає в тому, що у більшості навчальних закладів Києва відсутні кабінети, які повністю обладнані сучасними засобами для вивчення сфери STEM та проведенням науково-пізнавальних лекцій та занять для школярів. Запропоноване автором проекту рішення призведе до утворення сучасного науково-освітнього простору, який допоможе навчатись цікаво та створить позитивний настрій, що буде сприяти зростанню успішності у вивченні різних дисциплін. Створення інноваційного смарт-кабінету дасть змогу дітям навчитись критично мислити, а також експериментувати, представляти свої дослідницькі проекти перед громадою.
Проект №7 “Футбол – баскетбол – волейбол”. Поданий Жанною Слободенко в тематиці ЖКГ (Комунальне господарство, енергоефективність) і локалізований в Деснянському районі Києва (просп. Лісовий, 5). Очікуване фінансування складає 1 млн 482 тис. 699 гривень.
На просп. Лісовий, 5, розташовано занедбаний спортивний майданчик, огорожа та покриття якого знаходяться в аварійному стані. Пропонується будівництво спортивного майданчику, який надасть можливість всім бажаючим безкоштовно займатись футболом, баскетболом і волейболом.
Проект №10 “Сучасний кабінет географії для учнів українського коледжу ім. В. О. Сухомлинського”. Поданий Вікторією Уколенко в тематиці “Освіта, громадянське суспільство” і локалізований в Дніпровському районі Києва (вул. Митрополита Шептицького, 5-А). Очікуване фінансування складає 295 тис. 481 гривень.
Причина виникнення проекту полягає у відсутності в закладі сучасного оснащення кабінету географії. Створення кабінету з таким оснащенням дозволить вивчати географію на високому рівні близько 400 учнями щотижня. Крім того, на базі кабінету можливе утворення географічного зібрання, в якому учні зможуть ділитися досвідом , спілкуватися на географічні теми тощо.
Нагадаємо, ГБ Києва стартував в 2017 році. Проекти ГБ фінансуються за рахунок бюджету столиці та надаються до ГБК, де проходять аналіз, подаються на громадське голосування і ті, хто переміг, отримують фінансування, за яке несуть відповідальність розпорядники бюджетних коштів.
Читайте: Громбюджет Києва без модуля: КП “ГІОЦ” знов не впорався зі своєю роботою
Фото: сайт Громадського бюджета Києва