Резніков закликав країни – учасниці формату “Рамштайн” допомогти Україні покарати рф за воєнні злочини

Резніков закликав країни - учасниці формату “Рамштайн” допомогти Україні покарати рф за воєнні злочини

Притягнення злочинців до відповідальності має стати частиною спільних зусиль міжнародної коаліції, яка протидіє російській агресії. Важливою складовою спротиву воєнним злочинам має стати демонстрація, що покарання буде невідворотнім і необмеженим в часі.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні міністра оборони Олексія Резнікова на сторінці у Фейсбук.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Міністр оборони нагадав, Сили оборони України оприлюднили спільну заяву, щоб привернути увагу світу до становища українських військовополонених, в першу чергу – захисників і захисниць Маріуполя.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Жорстоке масове вбивство російськими окупантами українських військовополонених в Оленівці вкотре проявило злочинну сутність і нелюдську природу всього, що намагається принести кремль на нашу землю.І від чого ми захищаємо не тільки Україну, а весь вільний світ. Не маю жодних сумнівів, що після перемоги України у цій війні ми в той чи інший спосіб “наздоженемо” кожного з причетних до варварських вбивств і знущань. Представники сил оборони України неодноразово і дуже чітко висловлювались з цього приводу. Раніше чи пізніше, але це станеться, – наголосив він.

Резніков зауважив, що наша відповідь має бути не лише принциповою, але й системною.

За його словами, важливою складовою протидії воєнним злочинам має стати демонстрація, що покарання буде невідворотнім і не обмеженим в часі.

У першу чергу це стосується не рядових виконавців, а осіб, які віддають накази, заохочують чи виправдовують злочини.

“Відповідальність тих, хто сіє брехню та ненависть, також ніхто не відміняв. Практики Нюрнберга у цьому плані дуже помічні.

Щоб це стало реальністю, крім всього іншого, ми повинні з холодною головою запропонувати систему правових заходів реагування на воєнні злочини під час війни, якої Європа не бачила вже 80 років. І яка містить елементи, що можуть не в повній мірі бути охоплені чинними нормами права”, – зауважив міністр.

Резніков наголосив, що навмисно вчинивши масове вбивство в Оленівці російська федерація свідомо порушила:

– IV Конвенцію про закони і звичаї війни на суходолі та додаток до неї;

– Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими;

– Конвенцію ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

“Даний злочин, окрім реакції таких інституцій як Міжнародний кримінальний суд, Міжнародний Суд ООН та ЄСПЛ, потребує рішучої реакції ООН. Оскільки йде мова про свідоме нехтування визнаними міжнародно-правовими звичаями, до яких за резолюцією Радбезу ООН від 1993 року відносяться усі Женевські конвенції. Саме ООН має примусити росію допустити представників Червоного Хреста до українських військовополонених в Оленівці”, – заявив міністр оборони України.

Він переконаний, що притягнення злочинців до відповідальності має стати частиною спільних зусиль міжнародної коаліції, яка протидіє російській агресії.

Саме тому, зауважив Резніков, ініціюється звернення через наше Міністерство закордонних справ до країн-учасниць Ukraine Defence Contact Group (відома в Україні як формат “Рамштайн”) з проханням делегувати експертів з військової юстиції, фахівців з протидії воєнним злочинам.

“Мета – утворити міжнародні групи, які допомагатимуть з роботою по конкретних кейсах російських воєнних злочинів в Україні, а також аналізуватимуть практичні аспекти покарання за воєнні злочини, вчинені під час війни, що містить багато гібридних елементів”, – повідомив міністр.

Координація у сфері покарання російських злочинців може стати важливим доповненням роботи з надання допомоги зброєю.

Резников повідомив, що через МЗС звернувся до Президента Європейського суду з прав людини Роберта Спано щодо необхідності інтерпретації статей 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод з урахуванням сучасних умов та обставин жахливих злочинів російської федерації проти українських військовополонених. Зокрема, у контексті розгляду конкретної справи українських військовополонених, рішення за яким може стати дороговказом під час розгляду інших справ.

На думку міністра, юридичний фронт має послати кремлю та усім причетним до агресії проти України чіткий сигнал, що вислизнути чи сховатися не вийде. Єдиний шанс на порятунок хоч якоїсь перспективи для відповідних осіб у росії – негайно припинити участь у злочинній агресії і конкретними діями пом’якшити наслідки.

“Не варто зволікати. Адже після чергового звірячого вчинку російських окупантів чи після публічної наруги над нашими воїнами на кшталт “суду”, який замислили вчинити у Маріуполі, зменшуються шанси відмежуватися від цього варварства і збільшуються ризики прийняти на себе всю повноту відповідальності”, – наголосив Резніков.

Нагадаємо, у спільній заяві Сил безпеки та оборони Україна закликала увесь цивілізований світ не допустити судилища над українськими захисниками у Маріуполі та негайно направити представників міжнародних організацій до місць утримання українських військовополонених, передусім до Оленівки.

Читайте: Україна закликає світову спільноту не допустити судилища над полоненими захисниками Маріуполя – заява


Фото: facebook Олексія Резнікова

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4