Родина заступника Кличка Прокопіва накупила квартир та офісів по всьому Києву, – розслідування Bihus.Info

Родина заступника Кличка Прокопіва накупила квартир та офісів по всьому Києву, - розслідування Bihus.Info

Родичі заступника Кличка Володимира Прокопіва зібрали цілий банк комерційної та житлової нерухомості за роки його роботи в Київраді та КМДА. Журналісти дослідили історію космічного збагачення родини. 

Про це КВ стало відомо з розслідування Bihus.Info.

Повідомляється, що депутат Київради з 2014 року, очільник фракції “Європейська Солідарність” Володимир Прокопів півтора року очолював земельну комісію (2014-2015), також був секретарем міської ради (2015-2019), а пізніше став одним із заступників Віталія Кличка (з 2021). 

“В міську раду Прокопів прийшов з бізнесу, також багато років був помічником народних депутатів, в т.ч. Петра Порошенка. Відтак до владних кіл він потрапив небідною людиною: родина мала будинок і квартиру в столиці, нові автівки, кошти на рахунках.  Але саме за 10 років Прокопіва на топ-посадах активи чиновника і близьких йому людей по кількості і по якості зробили космічний ривок”, – йдеться у матеріалі розслідування.

Зазначається, що першу партію нерухомості в столиці скупив тесть Прокопіва – Андрій Штурмай. В 2015 році на нього оформили компанію ТОВ “ВП СЕРВІС”, а на компанію менш ніж за рік – квартиру та офіси загалом на близько 600 кв.м. в різних районах: ЖК Зелений острів на Сирці, ЖК Паркова Вежа на Виноградарі, а також в новобудові на Лівому березі. Пізніше, в 2020 році, компанія також придбала 150 кв.м. в ЖК Тетріс Холл в центрі. При цьому в період, коли на тестя оформили компанію, він не мав іншого бізнесу – натомість, за даними джерел редакції, він отримував копійчану зарплатню в АТ “Іванофранківськгаз”. 

Зі слів самого Прокопіва, тесть уже багато років працює закордоном “найманим працівником” в будівельній сфері. Що саме робить, заступник Кличка уточнювати не захотів, але визнав, що бізнесу закордоном тесть не має.

Родина заступника Кличка Прокопіва накупила квартир та офісів по всьому Києву, - розслідування Bihus.Info

Пізніше теща Прокопіва – Стелла Штурмай – стала власницею приватного будинку в КМ “Нова Ходосівка”. Його площа – близько 190 кв.м., а орієнтовна ринкова вартість станом на дату покупки – від 180 тис дол. Разом з тим, за даними джерел редакції, доходи тещі за останні 10 років – не просто неспівмірні, а в 10 разів менші. Її остання відома посада – заступник з навчально-виробничої роботи у художньому училищі №3 Івано-Франківська. Там вона працювала до 2018 року із зарплатнею не вище 20 тисяч гривень на місяць. 

Окрім того, нерухомістю володіє дружина Прокопіва – Віра. На неї особисто оформлене величезне комерційне приміщення в ЖК Теремки. Їх вона придбала в 2021 році, 600 квадратів обійшлися їй в 13 млн грн. Також Віра Прокопів проінвестувала трикімнатну квартиру в ЖК Хеппі Хаус. Влітку 2022 року вона заплатила за неї близко 2 млн грн, хоча на той час забудовнк продавав квартири в цьому ЖК вдвічі дорожче. 

Також, як дізнались журналісти, на дружину зареєстроване ТОВ “ВП ГРУП”. На другий день повномасштабного вторгнення компанія вклалася в будівництво ЖК Сігнечер, нині найдорожчого комплексу в усій столиці. Йдеться про однокімнатну квартиру площею 70 кв.м. На той час ЖК ще був недобудований, тож офіційно – фірма перекупила права у попереднього інвестора. Він, зі слів Прокопіва, виїжджав за кордон і дуже просив викупити об’єкт. Ним виявився друг Прокопіва – Андрій Стеценко. Його дружина працює в секретаріаті Київради і згідно з її деклараціями, доходи Стеценка неспівмірні з інвестиціями, які на нього оформлювалися. Навіть при тому, що оформлювалися по заниженій в рази ціні. Так за квартиру в ЖК Сігнечер він в 2019 році заплатив 1,4 млн грн, хоча на той час забудовник продавав однокімнатні мінімум за 6 мільйонів. Відтак є сумнів, що Стеценко від початку був справжнім інвестором.

Родина заступника Кличка Прокопіва накупила квартир та офісів по всьому Києву, - розслідування Bihus.Info

Зрештою, найсвіжіша покупка – це ще одне комерційне приміщення на 70 кв.м. у ЖК Метрополь, також в центрі міста. Його компанія Віра Прокопів придбала навесні цього року, зі слів заступника Кличка – за 3 млн грн. Тобто менш ніж по 1 тис дол/квадрат, хоча нині комерційний метр в цьому ЖК продають по ціні від 2 тис дол. Сам Прокопів переконує, що є експертом в нерухомості та просто вміє “правильно торгуватися”.

Родина заступника Кличка Прокопіва накупила квартир та офісів по всьому Києву, - розслідування Bihus.Info

Читайте: “Депутатський дерибан”: Нацполіція розслідує обставини привласнення комунальної будівлі у Києві

Як раніше повідомляла КВ, родина Володимира Прокопіва, який сам родом із Івано-Франківської області, мала тісні бізнес-зв’язки з т.зв. “групи родини Поштарюк”, яка об’єднує близько 15 компаній, зайнятих у сферах нерухомості, будівництва, фінансових послуг, торгівлі та виробництва електроенергії. Ключовими особами даної групи є екс-заступник голови Бородичанської райдержадміністрації (РДА) Івано-Франківської області Василь Поштарюк, а також його сини Олександр і Андрій. Наприклад, Віра Прокопів є співвласницею ТОВ “Афени”, директором якого свого часу був Олександр Поштарюк. Він же в 2016 році протягом нетривалого періоду значився співзасновником ТОВ “ВП Сервіс”, власником якого того ж року став і наразі залишається тесть Володимира Прокопіва Андрій Штурмай.

Читайте: Перешел на бюджет. Секретарь Киевсовета Прокопив закрывает благотворительный фонд и уже переписал бизнес

Фото: Bihus.Info

КиївВлада

Оксана Олійникова

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Злочинна економія”: столична Нацполіція завершила слідство щодо “розпилів” у “Муніципальній охороні”
“Злочинна економія”: столична Нацполіція завершила слідство щодо “розпилів” у “Муніципальній охороні”
09:00 Правоохоронці доволі швидко завершили слідство по справі щодо можливих розтрати і привласнення фінансових ресурсів бюджету Києва при проведенні капремонту бази комунальної організації (КО)…
Конфіскація російських активів, репарації надрами, FATF і новий Нюрнберг
Конфіскація російських активів, репарації надрами, FATF і новий Нюрнберг
12:00 “Як повернути в Україну заблоковані російські гроші” – цю складну задачу фахівці обговорювали на відповідному круглому столі. В цій задачі виявилось декілька важливих…
Розпили і сепаратизм: Нацполіція розслідує діяльність “вірного” підрядника “Київводоканалу” і “Київтеплоенерго”
Розпили і сепаратизм: Нацполіція розслідує діяльність “вірного” підрядника “Київводоканалу” і “Київтеплоенерго”
09:00 Посадовці КП “Київтеплоенерго” і ПрАТ “Акціонерна компанія “Київводоканал” не залишають правоохоронні органи без роботи. Так, наразі Нацполіція розслідує чергові факти можливих “бюджетних розпилів”…
Banner
QlU7mDx4