Розкрадання піску в елітній місцевості Конча-Заспа, що розташована на околиці столиці, продовжується. Вивозом піску з комунальних земель водного фонду займається екснардеп та колишній радник прем’єр-міністра-втікача Азарова Олег Маліч, кажуть журналісти, які застали “піщаників” на гарячому та викликали на місце правоохоронців.
Про це KВ стало відомо з публікації видання “Стопкор”.
“Оскільки відомості про порушення вже внесені в ЄРДР (Єдиний державний реєстр досудових розслідувань), то поліція провела невідкладний обшук двох земельних ділянок ТОВ “Трейдом”, яка є в оренді у Олега Маліча, адже земля комунальна та значиться як земля рекреації та відноситься до водного фонду. На місці виявили дві вантажівки, одна з яких була заповнена піском, а у другій знайшли сліди піску. Також виявили екскаватор-бульдозер”, – пише видання.
За словами журналістів, все виявлене майно було тимчасово вилучено та залишене на зберігання власника. Також правоохоронці взяли зразки піску для експертизи. Наступним етапом має бути звернення до суду та арешт майна.
Журналісти припускають, що “цей пісок не був завезений на точку, а його видобували поруч – з озера, про що свідчать гугл-мапи. Крім того, копалини видобувались не лише на ділянці, яка перебуває в оренді, а й на березі річки Дніпро. Це є особливо цінні землі, що відносяться до водного фонду. Крім того, до цих земельних ділянок немає вільного доступу. Вся територія огороджена парканом. Отже договір оренди землі порушено, адже доступ до берега річки Дніпро перекрито”.
За даними видання, Олег Маліч орендує ділянку на 9-му кілометрі дамби у селі Козин. При цьому, “СтопКор” з’ясував, що “дві ділянки поруч вже передані з власності Маліча у власність Київської ОДА”.
“Імовірно, така ж доля чекає на решту ділянок, оскільки вони були виділені структурам екснардепа незаконно. Згідно з даними кадастрової карти, ця земля відноситься до категорії водного фонду, які не підлягають забудові. Відповідно до статті 89 Водного кодексу України, у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється розорювання земель та будівництво будь-яких споруд”, – кажуть журналісти.
За їх даними, за фактом ймовірного незаконного заволодіння надрами було відкрито кримінальне провадження. Обухівський відділ поліції проводить слідчі дії у справі. Правоохоронці мають звернутись до суду з двома клопотаннями: одне – про визнання невідкладного обшуку законним і друге – про накладення арешту на тимчасово вилучене майно, в тому числі пісок і вантажну техніку.
Читайте: “Безхазяйні ліси та “безконтрольні ЛПГ”: аудитори перевірили “екологічний” департамент КМДА
Фото: Стопкор