Сьогодні Київрада на своєму засіданні може затвердити низку скандальних земельних рішень в інтересах одіозних забудовників

Сьогодні Київрада на своєму засіданні може затвердити низку скандальних земельних рішень в інтересах одіозних забудовників

Сьогодні, 27 жовтня, депутати Київради на її засіданні можуть затвердити щонайменше шість скандальних і корупційних земельних рішень: будівництво в охоронній зоні Київської фортеці, легалізація незаконного ресторану на Броварському проспекті депутата від “ОПЗЖ”, забудову стадіона Каблукова, передача у приватну власність музейної ділянки на Воскресенській, 25, будівництво на Малопідвальній в зоні ЮНЕСКО тощо.

Про це KВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці київського нардепа-мажоритарника Романа Грищука (222 округ, Солом’янка).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зараз проходить чергове засідання Київради, яка “має всі шанси стати найзашкварнішим за всі часи”, написав Роман Грищук і перерахував корупційні та скандальні проєкти рішень.

“1. Будівництво в охоронній зоні Київської фортеці на Печерську. Зводитимуть 25-поверховий будинок. Пляма забудови залазить на територію, де за законом не можна будувати взагалі”, – написав парламентар.

 

Київська фортеця, фото “УП”

За даними головної редакторки сайту “Чесно” Ірини Федорів, рішення про забудову охоронної зони Київської фортеці (національна пам’ятка “Вали та Рови Васильківського укріплення Київської Фортеці” на Печерську (Фортечний тупик)) в інтересах ТОВ “Расмус” просувають депутати Сергій Кримчак (фракція “Єдність”) та Юрій Зубко (фракція ВО “Батьківщина”)

“Тут є серйозні питання і до Мінкульту (який очолює Олександр Ткаченко, – КВ), що до цього часу не спромігся завершити розробку документації з визначення меж та режимів використання території та зон охорони пам’ятки, і до київської влади, що вже віддала під забудову значні її частини. Згідно з Листом Міністерства від 13 жовтня 2022 року, триває робота із створення історико-архітектурного заповідника на базі Національного історико-архітектурного музею “Київська фортеця”, а визначення меж та режимів охорони перебуває на завершальній стадії. Тобто, вікно можливостей для забудовників незабаром може зачинитись, що спонукає їх до особливо нахабного та агресивного проштовхування своїх інтересів через відомих “рішал”, на кшталт Кримчака”, – написала Ірина Федорів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“2. Два гектари лісу на Броварському проспекті. Там самочинно збудував собі ресторан депутат від “ОПЗЖ” Михайло Царенко, близька людина до Віктора Медведчука. Це рішення легалізовує його самочинне будівництво і дає всім майбутнім баригам зелене світло на таку схему”, – написав Роман Грищук.

Зазначимо, що в Київраді поточного скликання екскерівник КО “Київзеленбуд” Михайло Царенко з’явився завдяки його щільній співпраці з народним депутатом від “ОПЗЖ”, київським забудовником і екс”смотрящим” Вадимом Столаром.

В червні 2020 року Київрада відновила право оренди 3,9 га землі на околиці Києва біля Броварів для будівництва та обслуговування житлових будинків для ТОВ “Будівельні технології плюс”, якою керує Вікторія Царенко – дружина Михайла Царенка. Цю землю у 2007 році за мера Леоніда Черновецького передали в оренду зазначеному ТОВ, вилучивши її з лісових площ Дніпровського лісництва. На суміжній ділянці площею 2 га, про яку сьогодні може проголосувати Київрада, фірма дружини Царенка має намір побудувати готель із ресторанним комплексом.

Читайте: Жене депутата Киевсовета отдали под застройку почти 4 га бывшего леса

“3. Забудова стадіону на Каблукова в Солом‘янському районі. Забудовник обіцяв піти на компроміс і залишити стадіон. Але в плані забудови стадіону нема і по факту не буде. Крім того, будівництво планують у червоних лініях залізниці (привіт питання нацбезпеки і росії) і над магістральним газопроводом (привіт ризик терактів)”, – повідомив нардеп.

Мова йде про стадіон “Металіст” (вул. Академіка Каблукова, 26, житловий масив Відрадний, Солом’янський район), який мають намір забудувати брати Ігор та Григорій Суркіси. Заступник голови Київської міськдержадміністрації (КМДА) з питань здійснення самоврядних повноважень Петро Оленич і Департамент земельних ресурсів КМДА (очолює Валентина Пелих) ще 13 квітня 2021 року внесли проєкт рішення №08/231-1267/ПР про передачу цієї ділянки в оренду в оренду ТОВ “КУА Мтір Ессет Менеджмент” братів Суркісів. Схоже, це схема, в яку щільно втягнуто футбольний клуб “Динамо”, який належить Григорію Суркісу.

Читайте: Київрада збирається передати Суркісам землю під стадіоном “Металіст” для будівництва житлової багатоповерхівки

“4. Вознесенський, 25. Зміна цільового призначення. На території ділянки – печери часів Київської Русі, 12 століття. Ділянка відведена під музей. Фірма незаконно оформила право власності на будинок, який тут демонтували ще в 1980 році. Проєктом рішення ділянка віддається цій фірмі під будівництво”, – написав Роман Грищук.

Сьогодні Київрада на своєму засіданні може затвердити низку скандальних земельних рішень в інтересах одіозних забудовників

Залишки будинка на вул. Вознесенська, 25, фото: Facebook Ксенії Семенової

Про цей проєкт рішення написала на своїй Facebook-сторінці депутатка Київради Ксенія Семенова (фракція “Слуга народу”). “Компанія, що вже знесла мозаїку “Океан” у Львові (ТОВ “Компанія Ріел-Естейт Груп”, – КВ), незаконним шляхом реєструє право власності на будинок номер 25. Хоча будинку немає з 80-их ні по факту, ні юридично. Київрада збирається змінити цільове призначення. Закрити очі на печери часів Київської Русі. Сказати, що нічого тут ніколи не було. І віддати ділянку формально під обслуговування неіснуючого будинку, а насправді під будівництво. Фірмі, яка не могла жодним чином отримати цей будинок у власність законним шляхом. Жодного слово про дослідження і експозицію печер немає. Ми просто будемо робити вигляд, що тут не було міста у 12 столітті”, – повідомила Ксенія Семенова.

Сьогодні Київрада на своєму засіданні може затвердити низку скандальних земельних рішень в інтересах одіозних забудовників

Підземні споруди часів Київської Русі, фото: Facebook Ксенії Семенової

“5. Будівництво на вул. Малопідвальній у буферній зоні пам‘ятки ЮНЕСКО. Якщо Київрада прийме це рішення без попереднього погодження з ЮНЕСКО, це буде порушенням міжнародних угод. Зважаючи, що це не перший такий випадок, ми ризикуємо втратити статус Софії”, – написав Роман Грищук.

Ймовірно, мова йде про передачу ТОВ “Фірма Смарт-Лтд” “в оренду для експлуатації та обслуговування нежилого будинку на вул. Малопідвальна, 4-Б”.

Сьогодні Київрада на своєму засіданні може затвердити низку скандальних земельних рішень в інтересах одіозних забудовників

Вул. Малопідвальна, 4-Б, фото: Wikimedia

“6. Садиба Осипа Родіна. Віддаємо ділянку забудовнику, який у суді оскаржує статус пам‘ятки садиби 19 століття”, – повідомив парламентар.

Мова йде про садибу Осипа Родіна на вул. Олеся Гончара, 71. 27 липня ц.р. Касаційний адміністративний суд направив на повторний розгляд апеляційного суду справу щодо правомірності включення цього об’єкту до переліку об’єктів культурної спадщини столиці – за це борються столичні чиновники, громадська організація (ГО) “Мапа реновації” та Офіс Генерального прокурора. Завадити їм намагається власник історичної споруди – ТОВ “Арікс”, пов’язане з Денисом Бассом (на колажі внизу праворуч), ексзаступником голови КМДА Леонідом Черновецьким.

Сьогодні Київрада на своєму засіданні може затвердити низку скандальних земельних рішень в інтересах одіозних забудовників

Садиба Осипа Родіна, фото: Мапа реновації

KВ писала, що ця фірма спільно з компаніями із орбіти одіозних забудовників Андрія Вавриша (“Saga Development”, на колажі внизу ліворуч) та його “старшого товариша” Дмитра Ісаєнка (фактичний власник групи компаній “Perfect Group”, віце-президент Конфедерації будівельників України, нардеп від “ОПЗЖ”, секретар комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, на колажі внизу в центрі), попри невирішеність земельного питання, планує знести садибу Осипа Родині і збудувати на його місці висотний ЖК бізнес-класу “Franklin Concept House”.

Читайте: Садиба Родіна: чи буде збережено будівлю XIX століття в центрі Києва

Роман Грищук наголосив, що по всім цим проєктам рішень є детальні висновки юристів Київради, “які кажуть не голосувати за ці проєкти”.

“Я не хочу вже писати, що в країні війна, пасіонарії та активісти в ЗСУ, вони боронять країну, і їм не до цих питань. Але це просто знущання і нищення Києва”, – резюмував народний депутат.

Зазначимо, що історії з земельними махінаціями в Києві не припиняються. Щотижня KВ пише про старі та нові історії з намаганням забудовників вкрасти київську землю – за підтримки депутатів Київради та чиновників КМДА.

Земельні питання курує, як зазначалося, заступник голови КМДА Петро Оленич. Департаментом містобудування та архітектури керує Олександр Свистунов. Від 24 жовтня головною фігурою в Києві є генерал-полковник Сергій Попко, який очолив Київську міську військову адміністрацію. Голова КМДА Віталій Кличко є його заступником.

Читайте: Столичні активісти вимагають зупинити будівництво багатоповерхівок впритул до НПП “Голосіївський”

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Автор:
Олексій Алтинов
Рекомендуємо до перегляду
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Banner
QlU7mDx4