Столична влада відрапортувала про показники життєдіяльності Києва за 2022 рік

Столична влада відрапортувала про показники життєдіяльності Києва за 2022 рік

Департамент економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації (КМДА) спільно з комунальною науково-дослідною установою “Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста” упорядкували щорічне видання Річного звіту міста Києва з ключовими соціально-економічними показниками життєдіяльності столиці за підсумками 2022 року. Через напад рф 44% киян виїхали з міста, проте взято на облік 217,6 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Заробітна плата у грудні минулого року становила понад 25,4 тисяч гривень, що вище за показник січня того ж року. Також цей показник перевищує загальнодержавний у 1,9 рази.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно повідомлення, широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну спричинило суттєві зміни в усіх сферах життєдіяльності Києва. 

“Наслідком цього для економіки столиці стало скорочення сфер торгівлі, промисловості, будівництва, транспорту через значний відтік робочої сили та закриття підприємств у зв’язку з близькістю до територій активних бойових дій. Були зруйновані логістичні ланцюги, втрачено ринки збуту, зменшилась купівельна спроможність населення”, – наголосили у КМДА.

Згідно документу Річного звіту, напад рф призвів до масивного відтоку жителів з міста – 44% киян виїхали з міста. З них більше половини виїхали до іншої області України, третина – до іншого населеного пункту Київщини, а кожен десятий – за кордон. Наприкінці 2022 року у Києві налічувалося майже стільки ж містян, що й до війни. 

Проте протягом 2022 року було зафіксовано не тільки повернення киян, а й значне збільшення кількості ВПО. Наприкінці минулого року в Києві перебувало 369,9 тисяч ВПО, з яких за минулий рік взято на облік 217,6 тисяч осіб.

Через наслідки, спричинені війною, у 2022 році спостерігався спад внутрішнього регіонального продукту за рахунок скорочення обсягів промислового виробництва на 30,6%, обороту роздрібної торгівлі – на 31,3%, будівельної сфери – 72,8%, а також зовнішньоекономічної діяльності: експорт товарів скоротився на 31,7%, імпорт – на 29,1%.

“Широкомасштабна збройна агресія рф, обстріли об’єктів критичної інфраструктури негативно вплинули на промисловий комплекс міста. Із 1140 найбільших промислових підприємств столиці на кінець 2022 року здійснювали виробничу діяльність 417. Вдвічі зменшилась чисельність працівників промислових підприємств. Обсяг реалізованої продукції зріс на 6,2%, проте надходження до бюджету Києва від промислових підприємств впали на 14,6%”, – йдеться у звіті.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Разом із тим Київ торік залишився лідером серед регіонів-експортерів. Обсяг експорту товарів становив 10,5 млрд доларів – це майже чверть від усього експорту в Україні. На міжнародних виставках свою продукцію презентували 370 промислових підприємств м. Києва.

За даними Пенсійного фонду України, заробітна плата у грудні 2022 року становила понад 25,4 тисяч гривень, що вище за показник січня того ж року – 21,7 тисяча гривень. Також цей показник перевищує загальнодержавний у 1,9 рази – 13,4 тисяч гривень.

Через невизначеність загальної макроекономічної ситуації у країні та перестороги іноземних інвесторів щодо повторних бойових дій чи ракетних обстрілів Київ недоотримав значну долю інвестицій. 

“У 2022 році Київ отримав капітальні інвестиції у розмірі 143 100,4 млн гривень. З них 26% спрямували на транспорт, складське господарство, поштову та кур’єрську діяльність, 18.9% пішли на промисловість, а 12.4% – оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів”, – пояснюється у документі Річного звіту.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та введення воєнного стану діяльність київської влади у 2022 році була зосереджена на забезпеченні роботи критичної інфраструктури міста, його обороноздатності, організації допомоги Збройним Силам України і підрозділам територіальної оборони, недопущення гуманітарної катастрофи у столиці, відбудову зруйнованої житлової, соціальної та інженерно-транспортно інфраструктури через підступні атаки ворога.

“В межах співпраці зі Силами оборони і безпеки було реалізовано міську цільову програму “Захисник Києва” на 2022-2024 роки та відкрито рекрутинговий центр з комплектування резервістами підрозділів територіальної оборони міста Києва. З початком широкомасштабних воєнних дій було створено 2 бригади ТрО столиці, створено систему інженерних загороджень з облаштуванням фортифікаційних споруд та позицій, сформовано окрему охоронну роту для захисту ключових об’єктів критичної інфраструктури, надано допомогу в підготовці артилерійських навідників, створенні системи виявлення та знищення ворожих об’єктів на території міста Києва та Київської області. Також було забезпечено взаємодію всіх спеціальних служб, забезпечено функціонування територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення та облаштовано пункти незламності”, – наголошується у документі.

Із початком повномасштабного вторгнення в місті було створено Гуманітарний штаб із представництвом у кожному районі міста. Штаб забезпечував містян та ВП предметами першої необхідності, засобами гігієни, продуктами харчування та медикаментами, а також надавав гуманітарну допомогу підрозділам сил оборони Києва. 

У 2022 році допомогу отримали 65 242 малозабезпечених мешканця столиці та 108 513 – переселенців. Медикам столиці передано 240 тонн медикаментів, близько 200 генераторів для об’єктів критичної інфраструктури столиці, ще близько 100 генераторів – військовим частинам. Гуманітарний штаб столиці отримав благодійну та гуманітарну допомогу від 130 міжнародних партнерів.

Читайте: Департамент соцполітики КМДА підвів підсумки виконання програми “Турбота. Назустріч киянам” у першому півріччі

Фото: Київська міська рада 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4