У Києві суд повернув громаді міста землю вартістю понад 37 млн гривень на Городецького

У Києві суд повернув громаді міста землю вартістю понад 37 млн гривень на Городецького

Господарський суд Києва повернув столичній громаді земельні ділянки, розташовані над стратегічним об’єктом у центрі міста. Прокурори довели в суді, що ділянки на вул. Архітектора Городецького незаконно вибули з комунальної власності. Також на території участків знаходяться споруди пересадочного вузла Київського метрополітену, що унеможливлює будь-яке будівництво. 

Про це, як передає KВ, йдеться у повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Господарський суд Києва задовольнив позов київської прокуратури про витребування з незаконного користування земельних ділянок вартістю понад 37 млн гривень, розташованих на вул. Архітектора Городецького у центрі Києва”, – повідомили у пресслужбі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно інформації прокуратури, зазначені земельні ділянки незаконно вибули з комунальної власності у 2009 році та неодноразово були об’єктами договорів купівлі-продажу між приватними фірмами.

“Спірні ділянки є прибудинковою територією двох житлових будинків та єдиним проїздом між ними. На цій території знаходиться споруда пересадочного вузла Київського метрополітену “Хрещатик”-”Майдан Незалежності”, яка є стратегічним технологічним об’єктом і де будь-яке будівництво загрожувало техногенною катастрофою з людськими жертвами”, – зауважили правоохоронці.

Тож з метою захисту інтересів територіальної громади, прокуратура звернулася до суду з позовом про повернення земельних ділянок столичній громаді, який судом задоволено.

Рішенням господарського суду Києва від 12 липня 2022 спірні ділянки витребувані з незаконного користування.

Як інформувала KВ, столична прокуратура роками намагалася через суд відібрати у компанії “Голденберг Ассетс ЛТД” три земельні ділянки загальною площею 0,52 га та вартістю 37 млн гривень біля Хрещатика. У 2009 році Київрада продала цю землю приватній компанії під приводом будівництва в центрі міста підземного паркінгу, але суди у 2012-2013 роках остаточно визнали це рішення міськради незаконним та угоду недійсною, оскільки фактично тоді продали прибудинкову територію. При цьому повернути землю у комунальну власність не вдавалось. Земельну ділянку встигли кілька разів перепродати та поділити.

Читайте: Печерська битва: прокуратура та брати Супруненка судяться за півгектара землі у центрі Києва


Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4