У Києві ціна на квадратний метр зросла майже на чверть

У Києві ціна на квадратний метр зросла майже на чверть

За перше півріччя 2023 року ціни на ліквідні формати житлових комплексів у столиці зросла від 15 до 23%. Найбільше підскочили ціни в комплексах квартальної забудови та активних багатофункціональних новобудовах. Основною причиною здорожчання є невпинне зростання собівартості будівництва, а отже – і вартості будматеріалів. До зростання цін на будматеріали ще щонайменше на 15% до кінця року можуть призвести і постійне знищення окупантами виробничих потужностей.

Про це, як передає KВйдеться в дослідженні аналітиків групи компаній DIM.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“За перше півріччя 2023 року середньозважена ціна квадратного метра на ліквідні формати житлових комплексів у столиці зросла від 15 до 23%, залежно від рівня реального попиту на об’єкт. Найбільше ціни змінились у комплексах квартальної забудови та багатофункціональних новобудовах із активним статусом будівництва. Саме на них зосереджений фокус уваги платоспроможного попиту зараз”, – йдеться в дослідженні.

Результати дослідження продемонстрували, що ціну догори тягне невпинне зростання собівартості будівництва. Це, зокрема, витрат на будівельні матеріали та будівельно-монтажні роботи. Так, за перше півріччя собівартість будівництва в категорії комфорт+ виросла на 33%. 

“Під впливом інфляції та переукладання нових контрактів на постачання по новому курсу валют вартість будівельних матеріалів зросла в середньому від 15 до 53%, а робоча сила здорожчала на 35% через те, що дуже багато працівників призвані до лав ЗСУ і займаються волонтерством”, – коментує ситуацію комерційний директор групи компаній DIM Олена Рижова.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За попередніми даними Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, щонайменше 70 великих підприємства, що виготовляють будівельні матеріали, понад 300 середніх і близько 1000 малих наразі втрачені. 

“Окупанти постійно грабують підприємства, технологічні лінії нищать, розбирають на металобрухт. Через це ми вимушені шукати нових підрядників – як в Україні, так і за її межами. Шукати нові логістичні ланцюжки. Наприклад, зараз йдуть розмови про постачання скла із Туреччини, Польщі, Румунії, Болгарії”, – розповідає керівник тендерного відділу групи компаній DIM Дмитро Сандлер.

І додає, що галузь виробництва скла через війну постраждала найбільше. 

“Лисичанський склозавод зазнав великих втрат через війну, постачання цього матеріалу в цілому суттєво ускладнилось. Саме тому вартість квадратного метра скла, яке використовується на будівництві, зросла на 98% порівняно з довоєнними показниками”, – говорить він.

Впливає на вартість будматеріалів і суттєве збільшення термінів поставок, кардинальна зміна та ускладнення логістичних ланцюжків продовжують. У першому півріччі, за даними аналітиків компанії, бетон вже додав в середньому 6-10% залежно від характеристик, скло – 46-53%, паливно мастильні матеріали – 15-20%, залежно від характеристик.

“Враховуючи обсяги втрачених або пошкоджених потужностей виробників якісних будматеріалів, подорожчання логістичних ланцюжків через релокацію та інфляційні процеси, до кінця року категорія будматеріалів у структурі витрат на собівартість будівництва цілком прогнозовано може додати ще щонайменше 15%, а окремі матеріали – бетон, скло, паливно мастильні та оздоблювальні матеріали можуть подорожчати ще більше”, – переконана  Рижова. 

Нагадаємо, що українці з 1 серпня можуть скористатись програмою “єОселя” на купівлю власного житла без обмежень для різних категорій населення. Проте програма вже стикається з низкою викликів. Це – нестача її фінансування у розмірі близько 50 млрд гривень щорічно, щоб задовольнити попит. Обмежений і перелік акредитованих об’єктів, що змушує банки перевіряють ризики і вимагати від покупців зависокі перші внески. Все це може ускладнити доступність програми для багатьох українців.

Читайте: Успіх девелопера має формуватися на базовому алгоритмі дій, – Насіковський

Фото: tsn.ua

КиївВлада

Автор:
Вероніка Злацька
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4