У Київській ОДА пояснили, куди повідомляти про підробку COVID-сертифікатів

У Київській ОДА пояснили, куди повідомляти про підробку COVID-сертифікатів

Жителям Київщини, яким пропонують отримати підроблені COVID-сертифікати, потрібно одразу звертатись до Міністерства внутрішніх справ України на гарячу лінію за номером 1536 або до Національної поліції України на гарячу лінію за номером 0 800 500 202.

Про це KV стало відомо з повідомлення пресслужби Київської облдержадміністрації (КОДА).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“В Україні вже траплялись випадки підробки COVID-сертифікатів. Покарання за такі дії можуть варіюватися від штрафу до позбавлення волі на термін до 5 років, а у випадку внесення неправдивих даних в електронну систему охорони здоров’я – до 6 років ув’язнення. Також передбачається відповідальність не тільки за виготовлення та продаж підроблених документів чи внесення недостовірних відомостей до медичних баз даних, але й за використання таких документів. Втім найгірше в ситуації з підробкою медичних довідок те, що це ставить під загрозу як життя та здоров’я осіб, що користуються такими документами, так і життя людей довкола”, – пояснила сьогодні, 11 жовтня, під час брифінгу директорка департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації Олена Єфіменко.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Зазначимо: існує кілька видів COVID-сертифікатів.

“Зелений” свідчить про повну вакцинацію. Його можна отримати у цифровому форматі у застосунку або на порталі “Дія” після щеплення другою дозою дводозних антиковідних вакцин. Автоматично генеруються два документи: для зовнішнього та для внутрішнього використання. Документ, згенерований на сайті, можна надавати як в цифровому форматі, так і роздрукувати на звичайному папері. “Зелений” сертифікат дійсний 365 днів.

“Жовтий” генерується після того, як людина отримала першу дозу вакцини. Він діятиме 120 днів.

Українці, які пройшли повний курс вакцинації від COVID-19, також можуть отримати в сімейного лікаря паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію після щеплення другою дозою. Таке свідоцтво дійсне 365 днів. З міжнародним COVID-сертифікатом можна вільно подорожувати до щонайменше 43-х країн.

Читайте: За добу на коронавірус захворіли 72 жителя Київщини

Фото: пресслужба КОДА 

КиевVласть

Автор:
Олексій Вєтров
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4