У “Містечко Хансена” на Київщині заселили ще 24 родини переселенців

У “Містечко Хансена” на Київщині заселили ще 24 родини переселенців

У селі Тарасівка Боярської громади Київщини продовжує активно розвиватись “Містечко Хансена” – проєкт американського благодійника Делла Лоя Хансена,  націлений на забезпечення житлом родин, втративших домівки через російську військову агресію. У середу, 15 травня, в містечко заселились 24 нових родини, які отримали ключі від своїх нових помешкань. Крім цього, меценат Хансен разом із дітьми родин ВПО заклав капсулу будівництва школи на території містечка, яка зможе навчати близько 700 дітлахів.

Як стало відомо КВ, з 24-х родин, що поповнили містечко, 5 мають у своєму складі військовополонених. Інші родини – сім’ї захисників, що перебувають на фронті, рятувальників, працівників поліції та інших героїв України. 

Так, містечко у Тарасівці розраховано на більше ніж 400 родин, які поступово заповнюють наявні квартири. Серед мешканців є як і сім’ї з Київської області, так і з інших куточків України, зокрема, із Донецької, Харківської, Запорізької і Херсонської областей.

Кожна квартира вже облаштована усім необхідним для проживання. Загалом, на території містечка, яке ще продовжує почергово розбудовуватись, буде 432 помешкання різних типів, включаючи інклюзивне житло для маломобільних осіб.

У “Містечко Хансена” на Київщині заселили ще 24 родини переселенців

Фото: розбудова містечка

КВ поспілкувалась з однією з родин, що отримали нове житло у “Містечку Хансена”. Родина Ірини та Віталія Телуха приїхала з Херсонської області, з села Тягинка, яке є однією з найгарячіших точок правобережжя України. Батько та син – воїни ЗСУ, які захищають Батьківщину з початку повномасштабного вторгнення.

“Ми приїхали з Бериславського району Херсонької області, з села Тягинка. Виїхали звідти ми два роки тому й так і не повернулись. Усього нас п’ятеро у родині, троє дітей. Я і старший син служимо у лавах ЗСУ, боронимо рідний Херсонський напрямок. Спочатку жили в орендованій квартирі в Боярці. Потім в органах місцевої влади, коли оформлялись як ВПО, повідомили, що є такий проєкт як “Містечко Хансена”. Тоді ми вже почали збирати документи, і ось, після розгляду, нам повідомили, що ми можемо тут жити”, – розповів батько родини Віталій кореспонденту КВ

У “Містечко Хансена” на Київщині заселили ще 24 родини переселенців

Фото: родина Ірини та Віталія Телуха

Для дітей ВПО на території містечка також збудують школу, яка вже 1 вересня 2025 року зможе прийняти школярів. Приміщення школи матиме просторі класи, бомбосховище, спортивний зал, актовий зал та кімнати для спілкування й консультування. 

Разом із меценатом Хансеном першачки заклали символічну капсулу будівництва школи, яку зможуть витягнути щонайменше через 25 років.

У “Містечко Хансена” на Київщині заселили ще 24 родини переселенців

Як стало відомо КВ з коментаря очільника КОВА Руслана Кравченка, Фонд Делла Лоя Хансена постійно й активно допомагає Київщині у процесах відбудови та розміщенні переселенців, зокрема, підтримує реалізацію програми “єВідновлення”.

“Ми продовжуємо разом з Фондом Делла Лоя Хансена збільшувати можливості для розміщення ВПО на Київщині. Вони розміщуються у цьому містечку безкоштовно не менше, як на 5 років. Фонд активно допомагає у процесах відбудови, зокрема, на різних чергах “єВідновлення”. Делл Лой Хансен додатково додає до 30 тисяч доларів до відновлення приватного будинку й додає кошти до сертифікатів на придбання квартир, щоб люди могли одразу придбати житло з ремонтом. Також він купив трьохповерховий багатоквартирний будинок та надає приміщення для внутрішніх переселенців”, – розповів Руслан Кравченко. 

Відомо, що дві черги будинків в “Містечку Хансена” вже здані в експлуатацію. Наразі в них мешкає 229 родин. Нинішні родини отримали житло в рамках третьої черги будівництва. В майбутньому планують зведення і четвертої черги для переселенців.

Очільник КОВА додав, що Фонд та Київська ОВА мають амбітні плани на найближчі роки для покриття потреби у житлі для ВПО. Зокрема, планується будівництво ще одного подібного містечка.

“Сьогодні ми будемо розглядати і вже розглядаємо концепцію нового містечка для внутрішніх переселенців в іншому районі, про що будемо поступово повідомляти. Вже підібрано велику земельну ділянку під будівництво. Наразі закріплюємо наші домовленості та розуміння, куди ми рухаємося далі”, – резюмував Руслан Кравченко. 

Як раніше писала КВ, в селі Колонщина на Київщині збудують другу чергу «Чудо-містечка Хансена». Це житло для внутрішньо переміщених осіб старшого віку. Вже незабаром в новеньких оселях зможуть оселитися до 200 осіб.

Читайте: Руслан Кравченко: На Київщині в селі Колонщина збудують другу чергу «Чудо-містечка Хансена» – житла для ВПО старшого віку

Фото: КВ

КиївВлада

Анастасія Олійник

Рекомендуємо до перегляду
На столичному мосту Метро майже за 2 млрд гривень проведуть протиаварійні роботи
На столичному мосту Метро майже за 2 млрд гривень проведуть протиаварійні роботи
09:00 В столиці стартує довгоочікуваний ремонт на аварійному мосту Метро. Втім, поки що йдеться тільки про протиаварійні роботи, в рамках яких майже за 2…
Правоохоронці виявили можливу корупцію при закупівлях “Київтеплоенерго” спецодягу у ТОВ “УТМК Трейд”
Правоохоронці виявили можливу корупцію при закупівлях “Київтеплоенерго” спецодягу у ТОВ “УТМК Трейд”
09:00 Нацполіція вивчає чергову схему заволодіння бюджетними коштами, яка, ймовірно, мала місце при здійсненні закупівель комунальним підприємством (КП) “Київтеплоенерго”. Правоохоронці вважають, що з 2021…
Елітні бенефіціари та корупційні МУО: у Київраді готуються до поновлення оренди землі на вул. Лінійній, 17
Елітні бенефіціари та корупційні МУО: у Київраді готуються до поновлення оренди землі на вул. Лінійній, 17
11:00 Депутати столичної міськради повинні будуть невдовзі розглянути проєкт рішення щодо поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Лінійній, 17. Її орендарем до травня…
Banner
QlU7mDx4