Православна Церква України (ПЦУ) зареєструвала статут монастиря Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Відомості про нову юридичну особу в складі Помісної Церкви внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру. Водночас реєстрація статуту монастиря не породжує змін у статусі майнового комплексу Лаври.
Про це, як передає KВ йдеться в повідомленні пресслужби Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ) та коментаря заступника голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратія Зорі.
“1 грудня 2022 р. було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Відомості про цю юридичну особу в складі Помісної Церкви внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру (45081205)”,- повідомили в пресслужбі.
Зазначається, що ще 23 травня цього року на засіданні Священного Синоду ПЦУ було вирішено створити у складі Помісної Церкви релігійної організації – чоловічого монастиря “Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра”. Рішення ухвалили з метою відновлення історичної справедливості і подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському патріархату.
Тоді ж Синод доручив Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію звернутись до Кабміну з проханням надати один із храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення — для монастирської діяльності.
Митрополит Київський і всієї України за посадою є священно-архімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. Також рішенням Синоду Блаженніший Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу.
У свою чергу Євстратій Зоря зауважив, що реєстрація статуту монастиря, яка відбулася, сама собою не породжує змін у статусі майнового комплексу Лаври – цей комплекс був і є державною власністю. Він наголосив, що комплексне рішення стосовно подальшої долі користування комплексом Києво-Печерської Лаври, очевидно, буде прийматися після того, як на виконання рішення РНБО буде проведено дослідження – яке майно і на яких підставах передане в користування структурам московського патріархату.
Нагадаємо, 2 грудня президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яким доручено Кабінету міністрів розробити законопроект щодо унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в російській федерації релігійних організацій. Також в указі президента є ряд доручень Службі безпеки України (СБУ) та Національній поліції.
Як інформувала KВ, РНБО ввела санкції проти священнослужителів УПЦ МП, зокрема намісника Києво-Печерської Лаври Павла (Лебедя) та екснардепа Вадима Новинського.
Фото: сайт ПЦУ