6 листопада Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій ПАТ “Укрнафта”, ПАТ “Укртатнафта”, АТ “Мотор Січ”, ПрАТ “АвтоКрАЗ” та ПрАТ “Запоріжтрансформатор”.
Про це, як передає KВ, повідомило видання “Економічна правда” (ЕП), посилаючись на джерела в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) та міноритарних акціонерів “Укрнафти”.
Зазначається, що таким чином регулятор дозволив списання акцій вказаних підприємств з рахунків приватних осіб, у власність держави.
“Компаніям Коломойського в “Укрнафті” належить близько 42% акцій. Державі в особі НАК “Нафтогаз” до цього належали 50% плюс 1 акція. Власниками інших акцій є міноритарні акціонери. “Укрнафта” є найбільшою нафтовидобувною компанією України”, – повідомили в ЕП.
В “Укртатнафті” дніпропетровський олігарх спільно з партнером Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60%. Інші – в НАК “Нафтогаз”.
Зазначається, що “ключовим активом “Укртатнафти” є Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні вивели з ладу російські окупанти ракетними обстрілами”.
“Донедавна власником “Мотор Січ” був В’ячеслав Богуслаєв, який у 2017 році продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd”, – розповіли в ЕП.
Проте через наявність порушень, зокрема щодо дотримання антимонопольного законодавства операції з акціями “Мотор Січі” були заблоковані, а згодом – арештовані. Богуслаєва в жовтні арештували, звинувативши у державній зраді.
Як інформацією першого заступника голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослава Железняка (фракція “Голос”) підставою рішення став прийнятий у вересні Закону України “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану” та ряд наказів Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, також він нагадав що при відчуженні передбачені компенсації.
“Компенсація за примусово відчужене майно в умовах правового режиму воєнного стану з наступним повним відшкодуванням його вартості здійснюється протягом п’яти наступних бюджетних періодів, правового режиму надзвичайного стану – протягом одного наступного бюджетного періоду після скасування правового режиму воєнного чи надзвичайного стану за рахунок коштів державного бюджету.”
Компанія “АвтоКрАЗ” входить в групу “Фінанси та кредит” олігарха-втікача Костянтина Жеваго. Підприємство займається виготовленням великовантажних автомобілів.
“Запоріжтрансформатор” – підприємство-банкрут, яке виробляє трансформаторне та реакторне обладнання. Його власником є Костянтин Григоришин.
“Наразі невідомо, чи буде передача акцій цих підприємств компенсовуватися їх колишнім власникам та міноритарним акціонерам”, – зауважили у виданні “Економічна правда”.
Нагадаємо, Служба безпеки України затримала президента промислового гіганта “Мотор Січ” за підозрою у роботі на рф. Також затримано начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності цього підприємства. Їм оголосили про підозру за двома статтями – колабораційна діяльність і пособництво державі агресору.
Читайте: Керівництво АТ “Мотор Січ” підозрюють у співпраці з рф та постачанні двигунів для росавіації (фото)
Фото: Судово-юридична газета