Учні вченого і релігієзнавця Ігоря Козловського оголосили збір коштів для вшанування його пам’яті у Києві

Учні вченого і релігієзнавця Ігоря Козловського оголосили збір коштів для вшанування його пам’яті у Києві

У Києві в ніч на 6 вересня помер український вчений, історик та релігієзнавець Ігор Козловський. Учні українського вченого з Донецька, який із січня 2016 до грудня 2017 року перебував у полоні бойовиків так званої днр та не зламався, створили ініціативну групу “Совість Нації”. Група має на меті назвати вулицю на честь Ігоря Козловського та встановити йому пам’ятник у столиці.

Про це, як передає KВ, йдеться в дописі на Facebook – сторінці  Сергія Шевченка, учня вченого.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Про те, що вночі 6 вересня зупинилося серце Ігоря Козловського повідомив його син, Олександр Козловський. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Ми, учні Ігоря Анатолійовича Козловського створили сьогодні ініціативну групу “Совість Нації” Serg Shevchenko Станіслав Федорчук, щоб вшанувати пам’ять видатного вченого, патріота, громадського діяча. Наша мета — встановити в Києві пам’ятник і назвати вулицю на честь Ігоря Анатолійовича Козловського”, – повідомив учень Козловського, Сергій Шевченко.

Учасники групи оголосили збір коштів у Монобанку, номер карти банки: 5375411208947312.

“Наші дії узгоджені з сином і племінником Козловського, та найближчими його друзями”, – зауважили ініціатори збірки.

Учні вченого і релігієзнавця Ігоря Козловського оголосили збір коштів для вшанування його пам’яті у Києві


Довідково: Уродженець Макіївки (Донецька обл.) Ігор Козловський після закінчення в 1980 році історичного факультету Донецького державного університету (викладач історії та суспільствознавства) почав працювати в Донецькому обласному виконкомі на посаді референта відділу у справах релігій, звідки звільнився в 2001 році з посади начальника відділу у справах релігій Донецької ОДА (на чолі з Віктором Януковичем).

Наприкінці 1980-х рр (роки горбачовської “Перебудови”), перебуваючи на державній службі, Ігор Козловський підтримав рух за відродження українського козацтва. У 1991-1992 рр році став співзасновником Кальміуської паланки Українського козацтва, де до 1997 року беззмінно обіймав посаду паланкового судді та періодами наказного отамана. У 1997-2001 рр – заступник Головного отамана Кальміуської паланки Українського козацтва з питань релігії та духовності. У 2001 році –  отаман Спілки козацтва Донеччини, а з 2002 року бере участь у створенні і розбудові Українського Реєстрового Козацтва. З 2006 року заступник Гетьмана УРК з питань релігії та міжнародних зв’язків. Генерал козацтва.

27 січня 2016 року захоплений бойовиками так званої “ДНР”, пережив тортурування і перебував у полоні 700 днів – до 27 грудня 2017 року. Звільнений з полону за обміном. В’язень сумління.

З 2012 року – кандидат історичних наук. Тема дисертації: “Церква Христова (Church of Christ) в контексті Реставраційного руху в християнстві: передумови виникнення, етапи розвитку і проблеми сьогодення”. Захистився в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди, де з 2020 року працював старшим науковим співробітником у Відділенні релігієзнавства.

Ігор Козловський президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, віце-президент “Українського центру ісламознавчих досліджень”, президент ГО “Центр Діскавері”. Член ініціативної групи “Перше грудня”.

Видатний орієнталіст (Індія, Китай, Японія, ісламський світ), автор понад 50 наукових книг та понад 200 наукових статей, поет. Нагороджений: медаллю Австрійського товариства Альберта Швейцера; Лицарським орденом Королівського братства Св. Феотонія (Португалія);  почесною відзнакою Академії будо (ІІІ дан з карате-до) Ніппон Сейбукан (Японія). Дійсний член Королівського коледжу дворянства (Португалія), почесний громадянин штату Оклахома (США).

Читайте: Уряд схвалив проєктування Національного військового меморіального кладовища в Фастівському районі Київщини

Фото:  Facebook Сергія Шевченка

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4