Українська ГТС готова компенсувати обсяги Північного Потоку-1, але “Газпром” не використовує навіть заброньовані потужності

Українська ГТС готова компенсувати обсяги Північного Потоку-1, але “Газпром” не використовує навіть заброньовані потужності

Український Оператор ГТС заявив, що газ є елементом гібридної зброї росії та інструментом політичного тиску на Євросоюз.

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Оператора газотранспортної системи України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Відомо, що раніше росія заявила про технічну проблему з її боку, яка призвела до скорочення постачання газу “Північним Потоком-1” на 100 млн кубометрів на добу (близько 40%). Річ у тім, що обладнання від компанії Siemens, яке відправили на ремонт, не повернулося до РФ через запроваджені обмеження.

На думку гендиректора ОГТСУ Сергія Макогона, як надійний постачальник, “Газпром” мав би запропонувати рішення проблеми. Зокрема, є можливість переорієнтувати потоки газу на інші доступні газогони Польщі чи України.

Зі свого боку українська ГТС готова компенсувати обсяги “Північного Потоку-1” та має технічну можливість зробити це, однак, “Газпром” використовує заброньовані потужності ГТС України лише на 36%.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Пресслужба повідомляє, що у зв’язку зі значною кількістю звернень від європейських замовників послуг щодо можливостей збільшення транзиту природного газу через Україну на тлі зменшення обсягів його транспортування через “Північний Потік-1” ОГТСУ інформує про наступне:

  • Станом на 15 червня  заброньовані та оплачені Газпромом потужності української ГТС на точці входу “Суджа” складають 77,2 млн куб. м газу на добу. При цьому поточний фактичний рівень транзиту не перевищує 42 млн куб. м на добу. Тобто Газпром може використати 35 млн куб м. на добу заброньованих потужностей без будь-яких додаткових дій чи витрат.
  • Більш того, на час дії форс-мажорних обставин по точці входу “Сохранівка” (через несанкціонований відбір газу з боку окупаційної адміністрації, а також втручання в режим роботи об’єктів ГТС України на окупованих територіях), ОГТСУ надав Газпрому можливість здійснити безкоштовне перенесення заброньованих потужностей з точки з’єднання “Сохранівка” на точку з’єднання “Суджа” в обсязі 32,4 млн куб.м на добу. Але цією опцією російська компанія також не скористалась.
  • На виконання вимог кодексу ГТС України та Третього Енергопакету ЄС, ОГТСУ виставляє на продаж на аукціонній платформі RBP додаткові 15 млн куб.м на добу по точці з’єднання “Суджа”.
  • Тому у Газпрому є можливість збільшити транзит через Україну на 82,4 млн куб. м на добу, що повністю компенсує зменшення обсягів через “Північний Потік – 1”.

Більш того, зважаючи на те, що технічна потужність “Суджі” складає близько 244 млн куб. м на добу, з метою сприяння підготовці країн Європи до наступного опалювального сезону, ОГТСУ готовий розглянути можливість додаткового тимчасового збільшення обсягів транзиту до обсягів, що здатні повністю компенсувати відсутність транспортування через “Північний Потік1” за умови відповідного звернення Газпрому.

“На додачу треба зазначити, що вже понад місяць не використовується трубопровід “Ямал -Європа”, по якому здійснювався транзит природного газу з рф до Німеччини через Польщу, потужність якого складає близько 90 млн куб. м на добу. Відповідно, якщо Газпром не бажає здійснювати бронювання потужностей зазначеного трубопроводу, його замовники мають можливість зробити це самостійно, визначивши точкою передачі газу кордон між Польщею та Білоруссю”, – йдеться у повідомленні.

Читайте: Україна закликала Німеччину припинити або скоротити транзит газу через “Північний Потік-1”

Фото: Оператора ГТС

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4