УПЦ засудила військову агресію рф, та висловила занепокоєння розпаленням ворожнечі на релігійному ґрунті

УПЦ засудила військову агресію рф, та висловила занепокоєння розпаленням ворожнечі на релігійному ґрунті

Українська Православна Церква засудила військову агресію російської федерації і наголосила, що Україна попри все вистоїть і збереже свою державність. Водночас УПЦ висловила занепокоєння розпаленням ворожнечі на релігійному ґрунті, зокрема діями ПЦУ.

Про це KВ стало відомо з заяви Священного Синоду УПЦ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

У своїй заяві УПЦ зазначила, що Церква неодноразово закликала припинити кровопролиття та, розпочавши переговорний процес. Але на сьогодні ракетні обстріли та бомбові удари охопили майже всю територію нашої Батьківщини. Від бойових дій потерпають 14 з 53 єпархій , на території яких налічується понад 3 тисяч парафій та 62 монастирі, де продовжують звершувати своє служіння 3,5 тисячі священнослужителів та майже 2 тисячі монахів і монахинь.

“Але, не зважаючи на такі важкі обставини, ми впевнені, що Україна вистоїть та збереже свою державність. Про це в усіх храмах та монастирях підноситься посилена молитва нашого єпископату, духовенства, чернецтва та мирян. Українська Православна Церква підтримує й надалі підтримуватиме захисників України та надаватиме благодійну допомогу нужденним”, – йдеться у документі.

Водночас зазначається, що попри зважені заклики президента України та інших державних діячів, в деяких регіонах мають місце непоодинокі випадки розпалення ворожнечі і розбрату на релігійному ґрунті.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Замість єднання народу у прагненні до перемоги та відновлення мирного життя, в країні розпалюється внутрішній, релігійний фронт. Так, групою народних депутатів України, через надумані та свідомо неправдиві звинувачення, були подані на розгляд до Верховної Ради України законопроекти про заборону діяльності нашої Церкви. Крім того, в різних областях України мають місце випадки ухвалення органами місцевого самоврядування незаконних рішень про заборону або обмеження діяльності місцевих релігійних громад Української Православної Церкви. З мовчазної згоди або ж за активного втручання місцевої влади активізувалися захоплення храмів Української Православної Церкви”, – йдеться у заяві.

В заяві також зазначається, що  ці факти є наслідком помилкової релігійної політики часів президентства Петра Порошенка та дій “ПЦУ”.

“Переконані, що саме така діяльність попередньої влади та “ПЦУ” і стала одним з приводів військового вторгнення в Україну. Вважаємо, що злочинні дії, направлені проти Української Православної Церкви, мають ознаки підривної та диверсійної діяльності і є також наслідком бездіяльності Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, що покликана регулювати міжрелігійні відносини в Україні. Вважаємо неприпустимими намагання заборонити діяльність Української Православної Церкви. Будь-які рішення про заборону нашої Церкви та обмеження прав її віруючих є злочинними і порушують Конституцію України. Такі дії можна кваліфікувати не інакше як акт національного самогубства, адже вони спрямовані проти мільйонів громадян України, які належать до Української Православної Церкви і сьогодні на різних рівнях — на фронті та в тилу  боронять нашу Батьківщину”, – йдеться у заяві.

Також УПЦ звернулась до президента Володимира Зеленського, як до гаранта додержання Конституції України з проханням втрутитись та зупинити релігійну ворожнечу в українському суспільстві.

Також в заяві зазначається, що в найближчий час буде скликано зібрання за участю єпископів, священників, монахів та мирян для обговорення проблем церковного життя, що виникли внаслідок війни.

За даними телеграм-каналу CBN | Кіровоградщина, “обговорення проблем церковного життя” – це оголошення рішення про незалежність від російської православної церкви та вихід зі складу московського патріархату.

Читайте: Ракета окупантів влучила в Іверський монастир УПЦ в Одесі, кількість загиблих встановлюється

Фото: УПЦ

КиївВлада

Автор:
Оксана Олійникова
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4