Більшість житлових комплексів, що зводяться сьогодні, були спроєктовані ще до війни. Проте сучасні воєнні реалії вимагають термінової адаптації архітектурних рішень. Тож після повномасштабного вторгнення в Україні посилили увагу до проєктування захисних споруд у житлових будівлях та громадських спорудах. Так, девелопери враховують меншу висотність забудови, що підвищує рівень безпеки. Прикладом такого підходу є ЖК “Озерний гай Гатне” від “Інтергал-Буд”, де перші поверхи адаптовані для захисту, а квартири мають власні спуски до укриттів.
на правах реклами
Про це, як дізналася КВ, розповіли експерти будівельної компанії “Інтергал-Буд” журналістам “NV”.
“Після повномасштабного російського вторгнення у лютому 2022-го, в Україні посилили увагу до проєктування захисних споруд, зокрема в житлових будинках. Зміни до існуючих проєктів почали вноситися впродовж 2023 року. Вони торкнулися як житлових будинків, так і громадських споруд. Усі нові та адаптовані проєкти проходять державну експертизу відповідно до оновлених норм”, – йдеться у матеріалі.
Як повідомляється, девелопери почали враховувати меншу висотність будинків та щільнішу забудову, що не лише дозволяє економити ресурси, а й скорочує відстані між важливими об’єктами. Прикладом такого підходу є житловий комплекс “Озерний гай Гатне” від “Інтергал-Буд”. В ньому застосовані низькоповерхові будівлі, а перші поверхи пристосовані для підвищеної безпеки.
“ЖК “Озерний гай Гатне” від “Інтергал-Буд” — приклад низькоповерхової забудови. Серед цікавих рішень цього комплексу — дворівневі квартири на перших поверхах із терасами, що виходять на озеленену зону перед будинком, створюючи відчуття життя в приватному будинку серед багатоквартирної забудови”, – розповідає головна архітекторка “Інтергал-Буд” Катерина Козловська.
За її словами, у певних квартирах передбачені власні спуски до підвалів, які виконують роль укриттів. Таким чином, мешканці отримують додатковий рівень безпеки без втрати житлового простору. А кожен із будинків (11-й, 12-й та 13-й) має два евакуаційні виходи: один веде на сходову клітину, інший – безпосередньо у підземне укриття.
“Низькоповерхова забудова виглядає привабливою, адже вона допомагає уникнути масивних житлових кварталів, як-от Позняки чи Троєщина. До того ж, завдяки продуманим рішенням, можна компенсувати втрату комерційних площ, які забезпечують дохід від проєкту”, – пояснює керівник відділу дизайну Олександр Матюха.
Нагадаємо, що будівельна компанія “Інтергал-Буд” разом із банком “Глобус” запустила пілотний проєкт про внесення до реєстру майбутніх об’єктів нерухомості (МОН). Йдеться про об’єкти, право на будівництво яких одержали до набуття чинності нового закону №2518 та постанови Кабміну №596. Покупці отримують законодавчо захищені права на майбутнє житло, зареєстроване в публічному реєстрі, ще до завершення будівництва. Завдяки тісній співпраці з державними органами та урядом цей проєкт став першим подібним прецедентом на ринку нерухомості.
Читайте: Будинок 2 ЖК “Голосіївський” введено в експлуатацію, — “Інтергал-Буд”
Фото: сайт компанії
Вероніка Злацька