В “Інтергал-Буд” розповіли як змінюється житлова забудова після 2022 року

В “Інтергал-Буд” розповіли як змінюється житлова забудова після 2022 року

Більшість житлових комплексів, що зводяться сьогодні, були спроєктовані ще до війни. Проте сучасні воєнні реалії вимагають термінової адаптації архітектурних рішень. Тож після повномасштабного вторгнення в Україні посилили увагу до проєктування захисних споруд у житлових будівлях та громадських спорудах. Так, девелопери враховують меншу висотність забудови, що підвищує рівень безпеки. Прикладом такого підходу є ЖК “Озерний гай Гатне” від “Інтергал-Буд”, де перші поверхи адаптовані для захисту, а квартири мають власні спуски до укриттів.

на правах реклами

Про це, як дізналася КВ, розповіли експерти будівельної компанії “Інтергал-Буд” журналістам “NV”. 

“Після повномасштабного російського вторгнення у лютому 2022-го, в Україні посилили увагу до проєктування захисних споруд, зокрема в житлових будинках. Зміни до існуючих проєктів почали вноситися впродовж 2023 року. Вони торкнулися як житлових будинків, так і громадських споруд. Усі нові та адаптовані проєкти проходять державну експертизу відповідно до оновлених норм”, – йдеться у матеріалі.

Як повідомляється, девелопери почали враховувати меншу висотність будинків та щільнішу забудову, що не лише дозволяє економити ресурси, а й скорочує відстані між важливими об’єктами. Прикладом такого підходу є житловий комплекс “Озерний гай Гатне” від “Інтергал-Буд”.  В ньому застосовані низькоповерхові будівлі, а перші поверхи пристосовані для підвищеної безпеки.

“ЖК “Озерний гай Гатне” від “Інтергал-Буд” — приклад низькоповерхової забудови. Серед цікавих рішень цього комплексу — дворівневі квартири на перших поверхах із терасами, що виходять на озеленену зону перед будинком, створюючи відчуття життя в приватному будинку серед багатоквартирної забудови”, – розповідає головна архітекторка “Інтергал-Буд” Катерина Козловська.

За її словами, у певних квартирах передбачені власні спуски до підвалів, які виконують роль укриттів. Таким чином, мешканці отримують додатковий рівень безпеки без втрати житлового простору. А кожен із будинків (11-й, 12-й та 13-й) має два евакуаційні виходи: один веде на сходову клітину, інший – безпосередньо у підземне укриття.

“Низькоповерхова забудова виглядає привабливою, адже вона допомагає уникнути масивних житлових кварталів, як-от Позняки чи Троєщина. До того ж, завдяки продуманим рішенням, можна компенсувати втрату комерційних площ, які забезпечують дохід від проєкту”, – пояснює керівник відділу дизайну Олександр Матюха.

Нагадаємо, що будівельна компанія “Інтергал-Буд” разом із банком “Глобус” запустила пілотний проєкт про внесення до реєстру майбутніх об’єктів нерухомості (МОН). Йдеться про об’єкти, право на будівництво яких одержали до набуття чинності нового закону №2518 та постанови Кабміну №596. Покупці отримують законодавчо захищені права на майбутнє житло, зареєстроване в публічному реєстрі, ще до завершення будівництва. Завдяки тісній співпраці з державними органами та урядом цей проєкт став першим подібним прецедентом на ринку нерухомості. 

Читайте: Будинок 2 ЖК “Голосіївський” введено в експлуатацію, — “Інтергал-Буд”

Фото: сайт компанії

КиївВлада

Вероніка Злацька

Рекомендуємо до перегляду
Чергова “туалетна схема”: столична прокуратура оскаржує відведення 1 га землі на Відрадному під забудову ТОВ “Смарт Пропертіз”
Чергова “туалетна схема”: столична прокуратура оскаржує відведення 1 га землі на Відрадному під забудову ТОВ “Смарт Пропертіз”
09:00 Столична прокуратура оскаржує в суді відведення Київрадою ділянки  площею трохи більше 1 га на вул. Академіка Шалімова, 23-В в оренду під забудову ТОВ…
Володимир Борейко: «У нас ніби часи “золотої лихоманки” в Америці: хто першим землю забрав, той і молодець»
Володимир Борейко: «У нас ніби часи “золотої лихоманки” в Америці: хто першим землю забрав, той і молодець»
16:00 11 лютого 2025 року мер Києва Віталій Кличко на форумі «Демократична стійкість України під час війни та в період відновлення» заявив, що за…
Управлінський хаос: аудитори Кличка відзвітувалися про перевірку Департаменту охорони культурної спадщини
Управлінський хаос: аудитори Кличка відзвітувалися про перевірку Департаменту охорони культурної спадщини
09:00 Постійні претензії громадськості та експертів стосовно того, що столична влада не може налагодити роботу з охорони історичних будівель, знайшли своє офіційне підтвердження. Аудиторський…
Banner
QlU7mDx4