В Києві відкрили Центр допомоги у правовому процесі дітям, які постраждали від насильства (фото)

В Києві відкрили Центр допомоги у правовому процесі дітям, які постраждали від насильства (фото)

В Києві відкрили центр Барнахус – спецзаклад, призначений для проведення процесуальних дій в дружньому до дитини середовищі з урахуванням умов, які мінімізують наслідки її травматизації. Наразі це вже четвертий такий центр в Україні. Схожі працюють у Вінницькій та Тернопільській областях. А також у Миколаєві, де роботу центру наразі призупинено через активні воєнні дії на території області.

Про це, як передає KВ, повідомили у пресслужбі Міністерства юстиції України.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як повідомили у пресслужбі Мін’юсту, діяльність центрів Барнахус передбачає надання комплексної соціальної, психологічної, правової, медичної та інших видів допомоги і послуг дітям, які є як потерпілими, так і свідками насильства, у дружньому середовищі, що знижуватиме рівень занепокоєння, запобігатиме психологічній травматизації та сприятиме реалізації завдань кримінального провадження.

“Головна роль центрів полягає в координації дій фахівців, які мають на меті благополуччя дитини та захист її прав. Завдяки центрам формується особлива правова система, що відповідає потребам дітей, які постраждали від насильства”, – прокоментував цю подію заступник міністра юстиції Олександр Банчук.

Також додав, що при цьому враховується принцип, що потреби дітей у таких випадках повністю відрізняються від потреб дорослих, які опинилися в подібній ситуації.

“Відкриваючі центри ми втілюємо в життя принцип захисту найкращих інтересів дитини, ми реалізуємо певні міжнародні стандарти та виконуємо взяті на себе зобов’язання. Також хотів би звернути увагу на те, що цей проєкт реалізується без жодних змін до законодавства. Коли є добра воля керівників зазначених органів, підтримка з боку наших міжнародних партнерів, зокрема Представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF), ми можемо досягати значних результатів, і не чекати, коли законодавством буде врегульовано ці питання”, – зауважив Олександр Банчук.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У пресслужбі Міністерства юстиції наголосили, що відкриття таких центрів в Україні навіть в умовах воєнного часу є дуже важливим, адже це свідчить про те, що в країні піклуються про права дітей за будь-яких обставин та вже сьогодні думають про те, що буде після перемоги.

Повідомляється, що наразі центри за моделлю Барнахус працюють у Вінницькій та Тернопільській областях. Роботу центру в Миколаєві наразі призупинено через активні воєнні дії на території області. На черзі – відкриття центру у Чернівецькій області. 

“Центри Барнахус відкриваються в рамках пілотного проєкту “Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства”, який реалізується МБФ “Українська фундація громадського здоров’я” “Право на здоров’я” (HealthRight International) в Україні, фінансується Представництвом Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні UNICEF Ukraine, за підтримки Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх”, – додали у пресслужбі Міністерства юстиції України.

Довідка: Барнахус (Дім для дітей) – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, створений для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації. 

Даний центр надає комплексну соціальну, психологічну, правову, медичну та інші види допомоги та послуги дітям – потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством. Діяльність Центру спрямовується на дітей віком до 18 років.

Раніше KВ повідомила, що у Києві відкрили Центр допомоги врятованим, де люди, котрі виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку. 

Читайте: У Києві запрацював Центр допомоги врятованим з зони бойових дій чи окупованих територій (фото)


Фото: Міністерство юстиції України.

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4