В “Слузі народу” запропонували сильніше карати тих, хто наживається на “гуманітарці”

В “Слузі народу” запропонували сильніше карати тих, хто наживається на “гуманітарці”

У Верховній Раді (ВР) зареєстрований і опрацьовується у профільному комітеті законопроект, що посилює відповідальність за незаконний продаж гуманітарної допомоги. Народний депутат Анастасія Ляшенко (фракції “Слуга народу”, на фото) пропонує зменшити розмір завданих збитків для настання кримінальної відповідальності, і встановити чималі штрафи.

Про це KВ стало відомо з законопроекту №7321 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо вдосконалення окремих питань, пов’язаних із незаконним продажем гуманітарної допомоги)”, зареєстрованого у ВР 27 квітня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно законопроекту, скоєними у значному розмірі будуть вважатися дії, якщо загальна вартість гуманітарної допомоги або благодійних пожертвувань у 80 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (НМДГ, 17 гривень), тобто 99240 гривень. Зараз “планка” вища – 350 НМДГ (тобто 434175 гривень).

У великому розмірі – якщо загальна вартість товарів чи допомоги у 350 і більше разів перевищує НМДГ (зараз – у 1000 разів і більше), а в особливо великому розмірі – якщо загальна вартість товарів чи допомоги у 1000 та більше разів перевищує НМДГ (зараз – у 3000 разів і більше).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Крім цього, пропонується доповнити Кодекс про адмінправопорушення новою статтею і встановити відповідальність за продаж товарів гуманітарної допомоги. 

Такі дії можуть спричинити накладення штрафу від 800 до 1000 НМДГ(13600-17000 гривень). 

У разі повторення порушення протягом року – штра від 1000 до 2000 НМДГ (17000–34000 гривень).

“Для того, щоб процес доставки гуманітарних вантажів із закордону був максимально швидким і простим, ВРУ були внесені зміни до Податкового кодексу та іншого законодавства, які по-перше повністю звільнили гуманітарні вантажі від податків та мит, а по-друге, суттєво спростили процедуру визнання соціально значущих товарів гуманітарною допомогою. Окрім цього, були внесені зміни і до Кримінального кодексу України, які встановлювали відповідальність за продаж товарів, які були оформлені як гуманітарна допомога. Однак, на жаль в Україні продовжують і надалі виявляти випадки використання товарів гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку. Така ситуація, свідчить про те, що законодавство, яке встановлює відповідальність за продаж гуманітарної допомоги, потребує доопрацювання”, – пояснює свою законодавчу ініціативу народна депутатка.

Вона звертає увагу на те, що на даний момент встановлена лише кримінальна відповідальність за продаж гуманітарної допомоги, “при чому, відповідальність за ч.1 ст. 201-2 КК України – незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги – буде наставати, якщо винна особа здійснить продаж товарів гуманітарної допомоги на суму щонайменше 434175 грн. Натомість, якщо буде продано товарів на меншу суму – то до відповідальності за ст. 201-2 КК України притягнути винних осіб неможливо”.

У зв’язку цим, Ляшенко пропонує встановити і адміністративну відповідальність за продаж товарів гуманітарної допомоги на меншу суму, ніж необхідна для настання кримінальної відповідальності. 

“А по-друге, як показала практика, у ст. 201-2 КК України встановлена надто висока межа щодо розміру завданої шкоди для настання кримінальної відповідальності за продаж гуманітарної допомоги. Така ситуація дозволяє злочинцям уникати покарання”, тому і пропонується зменшити розмір завданої шкоди для настання кримінальної відповідальності.

Наразі проект закону опрацьовується у профільному парламентському комітеті – з питань правоохоронної діяльності (голова – Сергій Іонушас, фракція “Слуга народа”).

Читайте: За торгівлю гуманітаркою під час воєнного стану можна сісти в тюрму на 12 років

Фото: Анастасія Ляшенко – Telegram

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4