В Україну повернуть портрет гетьманівні Єлизавети Скоропадської, – історик

В Україну повернуть портрет гетьманівні Єлизавети Скоропадської, - історик

Редакція Marie Claire спільно з Музеєм гетьманства знайшли зниклий портрет Єлизавети Скоропадської. Невдовзі портрет гетьманівні повернеться в Україну.

Про це, як передає KВповідомив історик, голова експертної топонімічної комісії Києва Олександр Алфьоров.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Історик повідомив, що мешканка німецького містечка Оберстдорф Катерина Шалль звернулась до столичного Музею Гетьманства і повідомила, що в їхній родині зберігся портрет доньки останнього гетьмана України Павла Скоропадського Єлизавети.

“Цей портрет вважався зниклим в буревіях ІІ Світової війни та був відомий лише за фотографією. Історія його збереження неймовірна! Понад 40 років він був окрасою їхнього будинку, а загадкова пані на ньому зачаровувала членів великої сімʼї та друзів. Пані Катерина не знала, хто та прекрасна жінка з нього і вирішила почати пошук через Інтернет. Так вона вийшла на Музей Гетьманства”,- написав Алфьоров.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

В Україну повернуть портрет гетьманівні Єлизавети Скоропадської, - історик

“Моєму батькові було 15 років. У місцевій газеті він побачив оголошення про те, що в Оберстдорфі ліквідується якесь домогосподарство. Батько збирав марки, тому вирушив на пошуки рідкісних екземплярів – а раптом би знайшов. Але натомість побачив картину, що просто стояла за дверима. Його одразу вразили кольори та жінка, яка була на ній зображена. Батько запитав у спадкоємців, що буде з картиною. Господар відповів: “Можете забрати, інакше картина опиниться на смітнику”. Батько приніс портрет додому та повісив у своїй дитячій кімнаті. Портрет провисів там останні 40 років, доки його не помітила вже я”, – процитував історик пані Катарини Шалль.

Пізніше пані Катарина розпочала власне дослідження і завдяки Google знайшла музей у Києві та дізналася багато інформації про Єлизавету Скоропадську.

Історик зазначив, що портрет гетьманівни Єлизавети був дуже відомий серед української діаспори. Його намалювала Ольга Мордвінова і з нього було виготовлено в еміграції поштівки. Гетьманівна в українському вбранні асоціювалась з українками на чужині.

Читайте: У п’ятницю у Музеї гетьманства можна безкоштовно оглянути деякі експозиції

Фото: Олександра Алфьорова

КиївВлада

Автор:
Геннадій Олійников
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4