Від початку повномасштабного вторгнення окупанти вбили щонайменше 73 медійників. За верифікованими даними НСЖУ та Міжнародної федерації журналістів, серед загиблих – 16 медійників, які виконували професійні обов’язки, 9 медійників стали цивільними жертвами, 48 представників ЗМІ, які мобілізувалися у лави Сил оборони України.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Дніпропетровської облорганізації НСЖУ.
Крім того, зазначається, що на сьогодні відомо про 25 українських медійників і громадянських журналістів, затриманих російськими загарбниками. Частина з них уже засуджена окупаційними “судами” за сфальсифікованими звинуваченнями. Про те, де перебувають деякі з полонених, досі не відомо.
“Ми висловлюємо солідарність із колегами-журналістами, які потрапили в полон до окупантів. Спілка журналістів робить усе можливе для їх звільнення”, – зазначив голова правління Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексій Ковальчук.
Також повідомляється, що 1 листопада у Києві відбулась акція “Воєнні злочини проти журналістів не мають залишатися безкарними”. Учасники акції підписали листівки солідарності – звернення до полонених колег, які НСЖУ передасть їхнім родинам.
Нагадаємо, у липні 2023 року на війні росії проти України загинув київський журналіст Дмитро Рибаков. Він пішов захищати країну зі зброєю в руках, служив у 47 окремій механізованій бригаді. Також у липні в боях під Бахмутом загинув журналіст Олександр Савоченко, який добровольцем пішов захищати Україну. До початку повномасштабної війни Олександр працював у Києві журналістом. Влітку 2022 року на війні загинув генеральний директор видавництва “Бліц-інфо” та шеф-редактор журналу “Бізнес” Володимир Чеповий. Того літа також загинув журналіст видання “InfoCar” Микола Рачок. 13 березня 2022 року окупанти розстріляли біля Мощуна українського документаліста та фотожурналіста Макса Левіна та його друга, військового Олексія Чернишова.
Читайте: У Києві вшанували пам’ять Георгія Гонгадзе і всіх вбитих українських журналістів (фото)
Фото: облорганізація НСЖУ