З російського полону звільнено важкохворих, тяжкопоранених та молодих українців

З російського полону звільнено важкохворих, тяжкопоранених та молодих українців

У суботу, 14 червня, відбувся черговий етап великого обміну полоненими у категорії “поранені та важкохворі” згідно домовленостей у Стамбулі. В ході четвертого за тиждень повернення рідний дім побачать багато тих, хто був у полоні ще з 2022 року. 

Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими (КШППВ).

Зазначається, що на рідну землю повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема ДШВ, ВМС, Сил ТрО, а також Державної прикордонної служби, Національної гвардії України та Державної спеціальної служби транспорту.

Згідно з повідомленням Коорштабу, переважна більшість звільнених сьогодні Оборонців  перебувала в неволі з 2022 року. Значна частина з них потрапила в полон під час оборони Маріуполя.

Більшість визволених сьогодні Захисників – офіцери. Також частина звільнених – молодші 25 років.

Загалом додому повертаються українці, що воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському та Курському напрямках.

“Звільнені з полону Захисники пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі”, – зауважили в КШППВ.

Президент України Володимир Зеленський зауважив, що це вже четвертий обмін за тиждень. 

“Обовʼязково маємо звільнити всіх і працюємо саме для цього, щоб нікого не залишати ворогу. Дякую всім, хто допомагає”, – наголосив Глава держави.

Нагадаємо, 9 червня 2025 року, розпочався обмін полоненими в рамках домовленостей у Стамбулі. Додому повернулася група звільнених військовослужбовців віком до 25 років.  10 червня відбувся перший етап обміну полоненими в категорії “важкопоранені та тяжкохворі”. 12 червня провели ще один етапу великого обміну в категорії “важкопоранені та тяжкохворі”. Крім того сьогодні, 14 червня, в Україну за результатами репатріаційних заходів повернули тіла ще 1200 загиблих. 

Читайте: В Україну повернули тіла ще 1200 загиблих громадян

Як інформувала КВ, 22 травня Україна  передала рф список на обмін у форматі “1000 на 1000” . Вже 23 травня 390 захисників повернулися з російського полону в рамках обміну у форматі 1000 на 1000. У суботу, 24 травня, в Україну повернулися ще 307 наших захисників, це був другий день обміну. У неділю, 25 травня, відбувся заключний етап великого обміну – повернули 303 українських воїнів.

Читайте:  В обміні 1000 на 1000 не було жодного “азовця”, – Прокопенко

Фото: КШППВ

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Сліди Бродського: ​як на місці відомчого дитсадка в історичному центрі Києва будують ЖК
Сліди Бродського: ​як на місці відомчого дитсадка в історичному центрі Києва будують ЖК
09:00 Черговий будівельний скандал розгорається на столичному Подолі. Там, на місці колишнього дитсадка “Якірець” на вул. Юрківській, 25, розпочинається зведення нового ЖК. Експерти і…
Злочинні конвертцентри: Нацполіція та СБУ розслідують виведення коштів з бюджету Києва
Злочинні конвертцентри: Нацполіція та СБУ розслідують виведення коштів з бюджету Києва
09:00 Наразі Печерське управління Нацполіції Києва вивчає факти виведення коштів, у т.ч. зі столичного бюджету, у тіньовий сектор через різні сумнівні компанії. За даними…
Фонтан на місці Леніна в середмісті Києва встановлюватиме компанія одеського депутата Шумахера
Фонтан на місці Леніна в середмісті Києва встановлюватиме компанія одеського депутата Шумахера
09:00 Вже до вересня цього року на перетині бульвару Тараса Шевченка з Хрещатиком, на місці пам’ятника Леніну, встановлять фонтан та облаштують безбарʼєрний простір. Вартість…