Зимовий час: 27 жовтня гаджети українців перейдуть на годину назад

Зимовий час: 27 жовтня гаджети українців перейдуть на годину назад

У ніч проти неділі, 27 жовтня, Україна перейде на зимовий час, попри ухвалений Верховною Радою законопроєкт про скасування сезонного переведення годинників. Документ досі чекає на підпис президента, і за даними джерел, він цього не планує робити, тож українцям і надалі доведеться коригувати час навесні та восени.

Про це, як передає КВ, повідомило видання BBC.

Зазначимо, що цьогорічний перехід на зимовий час мав стати останнім, адже у липні Верховна Рада підтримала проєкт, який скасовує подальші переведення. Однак президент досі не підписав законопроєкт.

Читайте: Рада скасувала перехід із зимового часу на літній

“Проєкт Закону про обчислення часу в Україні №4201, який мав скасувати сезонне переведення годинників, депутати підтримали в другому читанні 16 липня. Відповідно до нього, в останню неділю жовтня Україна мала перейти на зимовий час востаннє і на ньому лишитися. Згодом законопроєкт підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, і 21 серпня його направили на підпис президенту. Однак Володимир Зеленський його досі не підписав. Як повідомив ВВС Україна співрозмовник в президентській команді, цей закон так і не підпишуть. Тож українці і далі будуть переходити у березні на літній, а у жовтні – на зимовий час”, – йдеться у повідомленні BBC.

У Київській міській державній адміністрації (КМДА) наголосили, що люди старшого віку, а також ті, хто має серцево-судинні захворювання, можуть відчути негативний вплив переходу на зимовий час на здоров’я.  Тому, у «перехідні» дні лікарі рекомендують частіше бувати на свіжому повітрі, не забувати про фізичну активність та не пропускати прийом їжі вранці.

“Людям із проблемами серцево-судинної системи варто уважно контролювати тиск і не пропускати прийом призначених медикаментів. Можна порадитись щодо можливих ризиків зміни часу і зі своїм сімейним лікарем”, – радять столичні лікарі.

Також додамо, що станом на 2024 рік годинники переводять у всіх країнах ЄС, Великій Британії, Сполучених Штатах (окрім Аризони, Гаваїв і Територій США), у більшій частині Канади, в частині Австралії, Новій Зеландії, Чилі, Єгипті та Лівані.

Водночас у більшості країн Африки, Азії та Південної Америки переходу на літній час немає. Також не переводять годинники у Росії, і через це – на окупованих нею територіях України.

Нагадаємо, у 2021 році Верховна Рада намагалася відмінити перехід на “зимовий” та “літній час” та назавжди залишитися в “зимовому часі”. Так у лютому 2021 року спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, який на той час займав посаду першого віце-спікера ВР, зареєстрував у парламенті законопроект, яким запропонував відмінити щорічний перехід на “зимовий” та “літній” час.

У жовтні 2021 року серед українців провели опитуванням, згідно з яким третина опитаних громадян вважали за краще жити і за “літнім”, і за “зимовим” часом (переводити стрілки), проте кожен п’ятий не визначився з тим, чи потрібно це робити. Найбільше тих, хто не бажав “перекладати стрілки”, серед пенсіонерів (26%), а також тих, хто проживав у східних областях України (29%).

Читайте: Україна повернулася на “зимовий” час: що думають громадяни про переведення стрілок – результат соцопитування

Фото: ВВС 

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мільярди для “Київміськбуду”: як столичні платники податків розрахуються за помилки влади
Мільярди для “Київміськбуду”: як столичні платники податків розрахуються за помилки влади
09:00 На Хрещатику, 36 придумали, як добудовувати 18 житлових комплексів (ЖК), які свого часу зводилися “під прапорами” нині збанкрутілої держкомпанії “Укрбуд”. Минулого тижня Київрада…
Реконструкцію школи в Биківні продовжить фірма родича головного фінансиста КМДА
Реконструкцію школи в Биківні продовжить фірма родича головного фінансиста КМДА
09:00 Реконструкція столичної школи №23, яка триває вже десятий рік, знову на слуху. У Деснянській райдержадміністрації (РДА) за 215 млн гривень замовили продовження робіт,…
Від окупації до сталого розвитку: як перепелина ферма “Чарівний птах” на Київщині долає наслідки війни та розвиває екологічний агросектор
Від окупації до сталого розвитку: як перепелина ферма “Чарівний птах” на Київщині долає наслідки війни та розвиває екологічний агросектор
17:30 Після деокупації Баришівської громади на Київщині перепелина ферма ТМ “Чарівний птах” стала прикладом стійкості українських  виробників, які, попри значні руйнування, відновлюють своє виробництво,…
Banner
QlU7mDx4