Заморожено 160 млн гривень на рахунках ймовірних розкрадачів бюджетних коштів, виділених на будівництво столичного метро

Заморожено 160 млн гривень на рахунках ймовірних розкрадачів бюджетних коштів, виділених на будівництво столичного метро

Досліджується факт можливого заволодіння та легалізації організаторами оборудки 530 млн гривень, які отримані як оплата за будівельні роботи. Для попередження подальших сумнівних операцій із бюджетними коштами заблоковано понад 160 млн гривень на рахунках підприємств, задіяних у протиправній схемі.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Нацполіції 23 грудня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“У межах розслідування кримінального провадження співробітники Департаменту стратегічних розслідувань, Головного слідчого управління, співробітники Офісу Генерального прокурора та Державної податкової служби встановили, що у 2018 році між київським метрополітеном та підрядником було укладено договір на 5,9 млрд грн, який профінансовано на 4 млрд грн. Проте заплановані роботи були виконані тільки на 60%, зазначені у договорі строки порушені, а стан будівництва і досі не змінився. В подальшому, у жовтні 2022 року, на рахунки підконтрольних підприємств як попередня оплата за будівельні роботи перераховано ще 530 млн грн, незважаючи на те, що дані підприємства не мали відповідних кваліфікованих працівників і власної спецтехніки”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Повідомляється, що 22 грудня поліцейські провели майже 30 обшуків за адресами фігурантів. Вилучили фінансово-господарську документацію, електронні носії інформації, які містять важливі для досудового розслідування відомості.

Наразі досліджується факт можливого заволодіння та легалізації організаторами оборудки 530 млн грн, які були сплачені за будівельні роботи.

Крім того, “для попередження подальших сумнівних операцій із бюджетними коштами за ініціативи Нацполіції Державною службою фінансового моніторингу України заблоковано 160 млн грн, які знаходилися на рахунках задіяних у протиправній схемі підприємств”.

Як інформувала KВ, у листопаді 2022 року Господарський суд міста Києва за невиконання умов договору про першу чергу будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену стягнув з АТ “Київметробуд” на користь територіальної громади міста 139 млн 90 тис. 410,96 гривень.

Читайте: Господарський суд Києва стягнув з АТ “Київметробуд” на користь територіальної громади міста понад 139 мільйонів гривень, – КМДА

Фото: Нацполіція

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4