Заяви про реконструкції мереж на вулиці Антоновича із залученням бюджетних коштів не відповідають дійсності, – КМДА

Заяви про реконструкції мереж на вулиці Антоновича із залученням бюджетних коштів не відповідають дійсності, - КМДА

У Київській міській державній адміністрації (КМДА) заявили, що заяви, опубліковані на сайтах Національної поліції України та Київської міської прокуратури у п’ятницю, 17 травня, щодо проведення повної реконструкції магістральних тепломереж на вул. Антоновича та залучення на це бюджетних коштів не відповідають дійсності.

Про це КВ стало відомо з повідомлення пресслужби КМДА.

“Комунальне підприємство «Київтеплоенерго» не здійснювало реконструкцію на зазначеній ділянці – ці роботи лише заплановані. Виконувалась тільки ліквідація аварійних ситуацій із необхідною заміною пошкоджених та гостро аварійних ділянок трубопроводів, а також усунення пошкоджень у результаті проведення гідравлічних випробувань, які є невід’ємною технологічною складовою підготовки до опалювального сезону. Роботи затверджені чинним законодавством”, – наголосили у КМДА.

У пресслужбі підкреслили, що всі ці роботи виконувались власними силами «Київтеплоенерго» в межах наявних тарифних коштів. Відповідно, бюджетних коштів, а також проведеної повної реконструкції мереж на зазначеній ділянці не здійснювалось. 

“Тому ще більш дивним є ситуація, коли правоохоронні органи розпочинають слідчі дії на причетність до розтрати бюджетних коштів, коли ані предмету розслідування, а тим більше витрати бюджетних коштів – не було”, – зазначили у відомстві.

Крім того, у пресслужбі додали, що аварійна ситуація на вул. Антоновича сталась у результаті проведення гідравлічних випробувань магістральної мережі великого діаметру – понад 1 метр, яка функціонує під тиском, що і спричинило пошкодження асфальтного покриття і розмивання ділянки. 

“Аварійна бригада оперативно локалізувала витік і в той же день забезпечила проїзд однією смугою для транспорту. Загалом гідравлічні випробування – це усталена ефективна практика для перевірки на міцність мереж, особливо тих, що мають ступінь зношеності. Саме ця технологія дозволяє знизити ризик таких аварій взимку, коли працює опалення”, – заявили у пресслужбі.

Також, у КМДА зауважили, що тиск з боку правоохоронних органів на роботу колективів комунальних служб Києва є системним, а самі дії проводяться з недотриманням процедури, як того вимагає закон.

“У період, коли працівники «Київтеплоенерго» працюють у посиленому цілодобовому режимі, забезпечуючи не лише ліквідацію поточних, а й відновлення енергооб’єктів, що були зруйновані або пошкоджені під час ворожих ракетних обстрілів, такі дії правоохоронців видаються особливо цинічними та такими, що мають лише політичне підґрунтя. Такий підхід не лише не сприяє ефективній підготовці до планової та безпечної роботи наступної зими, а, навпаки, гальмує виконання критично необхідних процесів, зокрема ліквідацію масштабних пошкоджень і швидше повернення послуг киянам”, – підкреслили у міській держадміністрації Києва.

Раніше КВ повідомила, що за процесуального керівництва Київської міської прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом можливої розтрати бюджетних коштів під час капітальних ремонтів магістральних трубопроводів у м. Києві. Зокрема, розслідування стосується неодноразових проривів та аварій на трубопроводі по вулиці Антоновича біля ТРЦ «Оушен Плаза».

Читайте: Столична прокуратура розслідує неодноразові прориви магістрального трубопроводу біля ТРЦ «Оушен Плаза»

Фото: КМДА 

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
09:00 Столична міськрада погодила поновлення договору оренди ділянки на просп. Оболонському, на якій будується скандально відомий ЖК “Оболонський бриз”. Заявляється, що вирішення земельного питання…
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
14:00 З початку 2024 року громади Київщини активно закуповують безпілотні літальні апарати, дрони та квадрокоптери, для потреб ЗСУ. Майже за пів року 24 українські…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
09:00 В червні 2024 року загальна вартість публічних замовлень Яготина перевищила 3,5 млн гривень. Найбільша частка цих коштів – понад півмільйона гривень – була…
Banner
QlU7mDx4