ЗМІ: Надєєв і Шалоплут дали 500 тисяч доларів хабара Офісу Генпрокурора за закриття кримінальних справ по ТОВ “СОБІ”

ЗМІ: Надєєв і Шалоплут дали 500 тисяч доларів хабара Офісу Генпрокурора за закриття кримінальних справ по ТОВ "СОБІ"

Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «СОБІ», за версією Бюро економічної безпеки (БЕБ) змогло нарахувати собі 103,5 млн гривень витрат, яких не було, у тому числі 17,2 млн гривень ПДВ. Ще від сплати податків на 55,2 млн гривень компанія нібито ухилилася у період із 2020 по 2023 роки. Власниками фірми є Сергій Надєєв і Анатолій Шалоплут. Щоб спустити справу на гальмах, власники ТОВ пішли по шляху «підкупу»  ОГП у 500 тис. доларів.

Про це  КВ стало відомо з допису  видання “Інформатор” з посиланням на журналістське розслідування.

Зазначається, що за інформацією з кримінальної справи, ТОВ «СОБІ» використовувало фіктивні фірми, у яких нібито купували цукор та торф. Насправді ж жодних операцій не проводилося, що допомагало просто списувати на витрати гроші та уникати сплати податків, насамперед ПДВ.

«На даний час подальша реалізація цукру ТОВ «СОБІ» не відбувалась і складські приміщення для його зберігання відсутні, що вказує на безтоварність проведених операцій з метою незаконного формування витрат і податкового кредиту з ПДВ у бухгалтерському обліку для товариства з обмеженою відповідальністю», – йдеться у розслідуванні з посиланням на кримінальну справу.

Як повідомляється у статті, власники ТОВ «СОБІ» пішли по шляху «підкупу», щоб Офіс Генеральної прокуратури спустив справу на гальмах.

«Такі «домовленості» пройшли в обхід представників БЕБу, питання вирішили з прокурорськими. Завдяки цьому стало неможливим задокументувати належним чином всі обставини правопорушень. В ОГП дали команду спустити справу на гальма. Подейкують, що таке ненадійне вирішення питання Надєєву обійшлося у 500 тис. доларів»,  – наводять розслідувачі інформацію джерела.

У свою чергу, журналісти публічно звернулися до керівництва Офісу Генерального прокурора, БЕБ, ДБР і НАБУ для перевірки вищенаведених фактів та всебічного розслідування можливих незаконних дій власників ТОВ «СОБІ». Також вони сподіваються, що правоохоронцям вдасться довести справи до завершення, щоб несплачені податки все ж потрапили до бюджету держави для посилення обороноздатності України.

У виданні нагадали, що Сергій Надєєв був помічником  депутата Віталія Хомутинника (народний депутат кількох скликань Верховної Ради України (IV — VIII), зокрема від «Партії регіонів»).

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Олексій Вєтров

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Київ
09:00 Загальна вартість замовлень столичних розпорядників бюджетних коштів в червні 2024 року сягла майже 5 млрд гривень – це ледь не вдвічі більше, ніж…
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
Столична прокуратура судиться за землю під житловими комплексами Андрія Вавриша
09:00 Київська міська прокуратура наразі в судовому порядку намагається “відібрати” у Національної академії внутрішніх справ (НАВС) 29,9 га землі на 22 км  Дарницького шосе…
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
“Розпил” на 25 млн гривень: БЕБ і Офіс Генпрокурора розслідують як у 2021-2023 роках “Київпастранс” купував шини
09:00 Бюро економічної безпеки (БЕБ) спільно з Офісом Генпрокурора розслідують справу щодо можливих розкрадань посадовцями КП “Київпастранс” бюджетних коштів при закупівлі пневматичних шин. Наразі…
Banner
QlU7mDx4