2 травня 2017 року Президент підписав законопроект № 2309 а-д, який передбачає автономізацію державних та комунальних закладів охорони здоров’я.
Нагадую, що 6 квітня депутати проголосували за вищевказаний законопроект, в кількості 280 голосів
Це свідчить про те, що, заклади охорони здоров’я отримали можливість здобути фінансову та управлінську автономію для забезпечення матеріально-технічних ресурсів системи охорони здоров’я.
Згідно ст. 49 Конституції України, існуюча мережа державних та комунальних закладів охорони здоров’я не буде скорочена, ці установи залишаться у державній та комунальній власності та не підлягатимуть приватизації.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом.
Підрезюмовуючи, зазначаю, що Україна зробила важливий крок в сторону зміни системи фінансування охорони здоров’я, а також страхової медицини. Ті кошти, що виділяються з держбюджету на оплату медичної допомоги, мають повністю йти за оплату медичної допомоги пацієнту, саме в той медичний заклад, в який він звертається.
Хабарні кошти – так звані внески в благодійні фонди з кишень пацієнтів, повинні бути викорінені шляхом зміни принципів та умов фінансування закладів охорони здоров’я, але Уряд повинен підготувати і затвердити протягом шести місяців механізми реалізації законопроекту.
Для того, щоб закон почав реалізовуватись та змінив ситуацію в медичних закладах, яка існує нині, надіємося на своєчасну підготовку з боку МОЗ та оперативну реакцію і затвердження зі сторони КМУ.
Олександр Тигов, екс-голова Києво-Святошинської районної ради, ініціатор громадського об’єднання “РУХ територіальних громад”